Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Ponad 1,5 promila alkoholu i cofnięty licznik. Kierowca motorowera odpowie przed sądem

  • Dodano: 2020-06-10 07:45, aktualizacja: 2020-06-10 07:53

W ręce świętochłowickich policjantów wpadł 47-letni mężczyzna, który prowadził skuter na podwójnym gazie. Mieszkaniec Bytomia wydmuchał blisko 2 promile alkoholu. Ponadto w trakcie kontroli drogowej stróże prawa ujawnili w jednośladzie cofnięty licznik. Teraz nieodpowiedzialny mężczyzna odpowie przed Sądem.

Grozi mu do 5 lat więzienia
 

W poniedziałek nad ranem podczas patrolowania ulicy Katowickiej, mundurowi ze świętochłowickiej policji zauważyli motorower, którego tor jazdy pozostawiał wiele do życzenia. Stróże prawa niezwłocznie zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. Za kierownicą skutera siedział 47-letni bytomianin. Od mężczyzny wyczuwalna była intensywna woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u niego prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Jazda w takim stanie to prosta droga do spowodowania zagrożenia w ruchu, mogącego skończyć się tragicznie. Ponadto podczas sprawdzania przebiegu pojazdu, stróże prawa ujawnili w jednośladzie zmianę wskazań drogomierza. Rozbieżność w przebiegu pojazdu sięgała ponad 10 tys. km. Ingerencja we wskazania drogomierza jest przestępstwem, zagrożonym karą do 5 lat więzienia. Odpowiedzialność ponosi zarówno osoba, która licznik cofa, jak i właściciel pojazdu zlecający taką usługę.


Z kolei za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, zgodnie z kodeksem karnym mężczyźnie grozi wysoka grzywna, kara nawet 2 lat więzienia oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na minimum 3 lata. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

Jeśli chcesz sprawdzić stan licznika ostatniego badania technicznego, możesz to zrobić korzystając z usługi Mój Pojazd. Jeśli chcesz nabyć używane auto albo potwierdzić informacje podawane przez jego właściciela, możesz skorzystać z usługi Historia Pojazdu. Zachęcamy, aby przed zakupem sprawdzić licznik w dostępnych bazach i zasięgnąć opinii co do stanu technicznego pojazdu, u zaufanego mechanika.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.