Wiadomości z Świętochłowic

Poszkodowani policjanci

  • Dodano: 2013-10-22 12:30

Wczoraj późnym popołudniem na ul. Okrzei doszło do zaprószenia ognia. Z wstępnych ustaleń wynika, że w nieużytkowanym WC na parterze zgromadzone były łatwopalne odpady. Do ich podpalenia przyczynili się prawdopodobnie nieletni.

Przejeżdżający w miejscu zdarzenia patrol policjantów świętochłowickiej komendy zauważył kłębiące się tumany ostrego dymu. Na wiadomość, że w miejscu pożaru mogą być dzieci, policjanci natychmiast ruszyli im na ratunek. Mimo gryzącego dymu dokonali oni penetracji pomieszczeń klatki schodowej w poszukiwaniu nieletnich. Przybyłe na miejsce zastępy straży pożarnej dokonały ugaszenia ognia i przewentylowania pomieszczeń.

Niestety, w wyniku długotrwałego przebywania w silnie zadymionym toksycznym środowisku uczestniczący w działaniach 2 policjanci doznali zaczadzenia i przebywają obecnie w szpitalu. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Jak się później okazało poszukiwane dzieci zdołały wcześniej uciec z miejsca pożaru. Intensywne czynności wyjaśniające całe zdarzenie prowadzą świętochłowiccy policjanci.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również