Wiadomości z Świętochłowic

"Pożyczył" sklepowy wózek. 36-latek odpowie za kradzież

 • Dodano: 2022-04-07 06:15, aktualizacja: 2022-04-07 06:32

Nawet 5 lat za kratami grozi 36-letniemu mieszkańcowi Świętochłowic.

Mężczyzna ukradł sklepowy wózek, by przewieźć nim zakupione materiały budowlane

Szybko wpadł w ręce miejscowych mundurowych, którzy namierzyli rabusia i go zatrzymali.

Na początku tygodnia dyżurny świętochłowickiej policji odebrał zgłoszenie dotyczące kradzieży wózka sklepowego. Sprawca miał wsiąść z nim do autobusu i odjechać w kierunku Bytomia. Jednak później mężczyzna widziany był w jednym z budynków w dzielnicy Chropaczów. Do akcji wkroczyli policjanci z „patrolówki”, którzy szybko namierzyli rabusia. Na klatce schodowej kamienicy zauważyli mężczyznę, który przenosił do mieszkania materiały budowlane. Wyciągał je z wózka, który okazał się nie być jego własnością. Policjanci go wylegitymowali. 36-letni mieszkaniec miasta tłumaczył, że tylko go „pożyczył”, aby przetransportować zakupy o dużym gabarycie. Jednak nie zapytał nikogo o zgodę. Mężczyzna został zatrzymany i jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu do 5 lat za kratami.

Komentarze (5)    dodaj »

 • Ela

  Jak by nie było kradzież to kradzież ale nie można było dać mandat a nie do prokuratora !!! ,i jeszcze o takim wyczynie pisać ? żenada !!!

 • zbulwersowany

  śmiechu warte

 • pokrzywdzony

  Żona mojego ojca z którą nigdy nie mieszkał po jego śmierci wypłaciła z jego konta 10 tyś a z domu zabrała 15 tyś pln całość z masy spadkowej i prokuratura w Chorzowie wielokrotnie umarzała dochodzenie bo nic się nie stało..... Sąd uznał to jako kradzież po wielokrotnych zażaleniach na decyzje pani prokurator oraz apelacji do sądu wyższej instancji, w wyroku uznał że była to kradzież... Taka jest prokuratura w Chorzowie.....

 • Sędzia kalosz

  Bo to jest tak. Jak po studiach prawniczych chcesz mieć prestiż to idziesz na sędziego, jak chcesz mieć kasę to idziesz na adwokata... a jak ledwo skończyłeś te studia to idziesz do prokuratury. Oni sprawnie działają jak im zerro każe kogoś uwalić, a i wtedy efekty są średnie.

 • Zdzisiek

  Czy następnym waszym sukcesem będzie złapanie złodzieja 5 jednorazowych toreb foliowych na owoce i warzywa?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również