Wiadomości z Świętochłowic

Pozytywna energia na Pikniku Rodzinnym w dobrym klimacie!

  • Dodano: 2020-08-03 08:15, aktualizacja: 2020-08-03 08:25

Co to był za dzień! Rodzinny piknik w dobrym klimacie, zorganizowany 1 sierpnia w Ośrodku Sportu i Rekreacji „ Skałka” z pewnością naładował mieszkańców Świętochłowic pozytywną energią. Można było wziąć udział w energetycznym spektaklu, zaadoptować roślinki doniczkowe, ale także oznakować rowery, hulajnogi i wózki, aby Straż Miejska mogła je szybko namierzyć w przypadku kradzieży.

Uwagę najmłodszych przykuły głównie atrakcje zorganizowane przez Fabrykę Kultury oraz Fundację Ekologiczną ARKA. Na stoisku Urzędu Miejskiego można było zaadoptować roślinkę i spróbować sił w quizie ekologicznym. Stowarzyszenie Rowerowe Świętochłowice zadbało o przekąski i napoje dla cyklistów, a także stworzyło tor przeszkód, na którym najmłodsi mogli sprawdzić swoje rowerowe umiejętności. Stowarzyszenie Ekorozwój i Ochrona Lasów podzieliła się wiedzą o leśnym ekosystemie oraz pokazała, czym różnią się poszczególne gatunki drewna najbardziej popularnych polskich drzew. Piknik był także szansą na wypełnienie wniosku o dofinansowanie w ramach programu „Czyste powietrze” Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jednak największym zainteresowaniem cieszył się namiot Straży Miejskiej, gdzie można było oznakować rower, hulajnogę lub wózek.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Mieszkaniec

    Stowarzyszenie Ekorozwoj i Ochrona Lasów mogła dzieciom powiedzieć o wycince drzew również w Świonach

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.