Wiadomości z Świętochłowic

Pracownica banku uratowała oszczędności 82-latki

  • Dodano: 2020-11-17 07:30, aktualizacja: 2020-11-17 07:45

O wyjątkowym szczęściu w piątek 13. może mówić 82-letnia kobieta. Tylko dzięki czujności pracownicy banku, świętochłowiczanka nie padła ofiarą oszustwa metodą „na policjanta”.

Kobieta, podejrzewając, że seniorka może stracić oszczędności życia, natychmiast powiadomiła Policję. Dziękujemy pracownicom banku za wnikliwość i błyskawiczną współpracę z policjantami.

Przypominamy że policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwonią z takim żądaniem!

Sprawcy oszustw żerujący na łatwowierności osób starszych nie mają skrupułów. Podszywają się pod zawody cieszące się zaufaniem publicznym, w tym również za policjantów. Pomimo licznych apeli ze strony Policji, oszuści nie dają o sobie zapomnieć. Tym razem ich ofiarą mogła paść 82-letnia świętochłowiczanka. W miniony piątek na interwencję do jednego z banków na terenie miasta pojechali policjanci z „patrolówki”. Na miejscu ustalili, że do placówki bankowej przyszła starsza kobieta, która chciała wypłacić znaczną ilość gotówki. Pracownica banku, widząc zdenerwowanie klientki, wzmogła czujność. Gdy tylko seniorka powiedziała, że pieniądze zamierza przekazać funkcjonariuszowi policji, pracownica banku nie miała wątpliwości, że kobieta mogła paść ofiarą oszustwa metodą „na policjanta”. Natychmiast powiadomiła świętochłowicką policję.

Z ustaleń mundurowych wynika, że kwota, jaką chciał wyłudzić fałszywy policjant, to kilkanaście tysięcy złotych. Mężczyzna zadzwonił do 82-latki i poinformował, że dzwoni w sprawie jej pieniędzy zdeponowanych w banku, które są zagrożone. Aby ich nie stracić, seniorka miała je natychmiast wypłacić i przekazać Policji. Aby wzbudzić jeszcze bardziej zaufanie 82-latki, po rozmowie z mężczyzną, zadzwoniła do niej kobieta podająca się za prokuratorkę. Ta z kolei podała dalsze instrukcje, co do przekazania gotówki. Nieświadoma podstępu seniorka, natychmiast poszła do oddziału banku. Jednak dzięki czujności pracownicy banku, plan przestępców spalił na panewce. Jej postawa zasługuje na szczególne wyrazy uznania. Jest to jednocześnie doskonały przykład tego, że wieloletnia współpraca banków i Policji jest nieodzownym elementem w zwalczaniu przestępczości.

Apelujemy o czujność!

Ostrzegamy seniorów oraz ich najbliższych, aby nie dali się oszukać. Prosimy o rozmowy z bliskimi na temat tego, jak działają oszuści, aby ustrzec ich przed utratą dorobku całego życia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również