Wiadomości z Świętochłowic

Prezydent Daniel Beger oznajmia - Świętochłowice odzyskały płynność finansową!

 • Dodano: 2019-08-09 11:45

Świętochłowice odzyskały płynność finansową - informuje na swoim profilu facebookowym prezydent miasta Daniel Beger. Nie oznacza to niestety, że sytuacja miejskiego budżetu jest dobra - ten niestety wciąż jest mocno obciążony drakońskimi, chociaż wydaje się, że niezbędnymi cięciami - mimo to odzyskanie płynności pozwoli wreszcie nieco finansowo odetchnąć, chociaż zapewne będzie to oddech bardzo płytki.

To był dla mnie priorytet nr 1 od czasu zaprzysiężenia na urząd prezydenta - mówi prezydent

To był dla mnie priorytet nr 1 od czasu zaprzysiężenia na urząd prezydenta. Złapanie oddechu finansowego pozwala nam realnie zawalczyć o zaufanie instytucji finansowych, nadzorujących i przedsiębiorców - informuje prezydent Daniel Beger.

Prezydent, pisząc o priorytetach, wskazuje również dwa kolejne. W tej trójce najważniejszych do zrealizowania rzeczy na drugim miejscu są dwie poważne inwestycje - remont ulicy Metalowców oraz napotykająca na kolejne przeszkody rewitalizacja stawu Kalina - do tych dwóch jest już przygotowana dokumentacja. Priorytetem nr 3 ma być pozyskanie środków na przygotowywanie kolejnych dokumentacji inwestycyjnych.

W przyszłym roku działania oszczędnościowe mają być łagodniejsze

Zobowiązania wymagalne Świętochłowic zmniejszyły się do około 10 milionów złotych - ta kwota ma być wyzerowana do końca przyszłego roku:

Odzyskanie płynności finansowej wiązało się z podejmowaniem trudnych decyzji, których również Wy doświadczyliście. Jednak były one konieczne, by ostatecznie zadłużenie zobowiązań wymagalnych z niemal 30 mln zł (poza ponad 70 mln zł zadłużenia z obligacji), spadło do ok. 10 mln zł, które prawdopodobnie uda nam wyzerować do końca przyszłego roku. Przez to w przyszłym roku działania oszczędnościowe będą już prowadzone w znacznie mniejszym stopniu.

Komentarze (124)    dodaj »

 • Niezadowolony

  Te wiadomości są stare jak świat.

 • zbyś

  Beger DALEKO ci do Kostempskiego!!!!SŁABY jesteś!

 • Voytek8l

  Pewnie że daleko, Beger mieszka w Świonach a Kostempski w Katowicach na Podlasiu. To dość daleko. Ale tak poważnie mówiąc to prawdziwą miarą tego co napisałeś jest dzisiaj Begera i dzisiaj Kostempskiego. Beger dzisiaj rządzi miastem i możnma powiedzieć, że zgniótł Kostempskiego, który przez swoje porażki z Begerem dzisiaj nie potrafi nawet znaleźć dla siebie miejsca na listach wyborczych do parlamentu!!! Żadna z partii nie dała mu nawet szansy na start. To jest koniec kariery politycznej Pana Kostempskiego.

 • Gość

  Oooo sukces pokonał problem który sam stworzył.

 • Karol

  Cuda się zdarzają :) wystarczyło wyrzucić porządnych ludzi z pracy i zatrudnić Kolegów - Extra :) Miasto budzi się ... do czego? ...Wczoraj zobaczyłem zwiastun Polityka Vegi i stwierdzam,że u Nas właśnie takka nastała od Listopada .... :(

 • naucz sie myśleć

  którzy to ci porządni według ciebie? bo ja nie widzę z tych wyrzuconych ani jednego zasługującego na to miano

 • Zwolennik

  Czyli jednak zostali wyrzuceni? A ja tak wierzyłem że prezydent podszedł do tego rozsądnie. Żal. Porażka

 • Lalaala

  Może dlatego ze ty nieporzadny jesteś . Teraz inne wartości są na topie. Żadne!

 • IQ

  Przecież na FB oglądając profile zwolenników Bergera widać że intelektem nie grzeszą oraz tu po wpisach.

 • Stachu

  Myślę, że IQ również nie grzeszysz IQ. Takie oceny to sobie możesz wystawiać najbliższej rodzinie, bo ich znasz pewnie w miarę dobrze. ;)

 • Paprykarz Mariusz

  no ba , oczywiście że w porównaniu do zwolenników Kostempskiego nie grzeszą, tamci to są extra normalnie cud miód

 • Mieszkaniec

  Przynajmniej nie kupili tych bzdur od Bergera na co trzeba mieć stań umysł Janusza i Grażyny.Żeby nie było, zwolennicy Kostempskiego nie stawiali go na pedestale jak to robią już zwolennicy Bergera który jeszcze doborze ńie zaczął..

 • Mieszkaniec właściwy

  Masz rację, nie stawiali go na piedestale, oni sie prawie do niego modlili, już zapomniałeś lub zapomniałaś? Faceciku lub kobitko popytaj sie ludzi kręcących sie przy delfinie jakie tam były zasady to przejrzysz na oczyPS - prezydent ma na nazwisko Beger, spróbuj zapamiętać bo to tylko 5 liter , dziecko nawet potrafi

 • Lol

  I to tak w kilka dni? Bo kilka dni temu słyszałem, że będzie jeszcze gorzej, bo miasto straci 8 milionów z tytułu spadku wpływów z podatku pit?

 • Psycholog

  Objawy zespołu aspergera, coraz głośniej się o tym mówi. To poważne schorzenie.

 • voytek8l

  Też mi to już przeszło przez myśl.

 • diagnoza

  jeśli odczuwacie takie symptomy - natychmiast do specjalisty lećcie

 • To nie ja - to on

  Czy w tym cudzie finansowym uwzględniono zadłużenie w linii kredytowej uruchomionej na początku roku dla sfinansowania wypłat dla nauczycieli ?

 • Tiruriru

  Napiszcie jeszcze ilu mieszkańców tego cudu i dobrobytu wykupiło już swoje mieszkania,tak głośno o tym mówiono podczas kampanii wyborczej. Napiszcie jak to prężnie i w zaskakującym tempie remontowane są budynki wspólnot mieszkaniowych ,tych pod rządami mpgl-u i o wielu innych obietnicach na które mieliście gotowe plany i pomysły! Napiszcie jak poprawiła się ściągalność zadłużenia za nie płacony czynsz itd.

 • itd

  Ciemny lud kupi wszystko jak mawiał klasyk Kurski. Płynność finansowa mogła być już 8 mcy temu gdyby Beger wyemitował obligacje, wszystko było przygotowane. Obecna płynność (zresztą wątpliwa to się okaże) została osiągnięta niepowetowanymi stratami (zdegradowany wizerunek miasta, rozpieprz w urzędzie miejskim, rezygnacja z projektów unijnych, mijanka, osir, kalina, remonty dróg).

12345

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również