Wiadomości z Świętochłowic

Program Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej

  • Dodano: 2021-06-02 06:30, aktualizacja: 2021-06-02 06:44

Ośrodek Pomocy Społecznej w Świętochłowicach informuje, iż realizuje program „Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej – edycja 2021” -  do 31.12.2021 r.

Celem Programu jest wprowadzenie usługi asystenta jako formy ogólnodostępnego wsparcia w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym. Usługi w ramach Programu są bezpłatne.

Kto może skorzystać z usług asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej?

– dzieci do 16 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczność stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji,

– osoby niepełnosprawne posiadające orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności lub równoważne, które wymagają usługi asystenta (przede wszystkim osoby wymagające wysokiego poziomu wsparcia) w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym.

Osoby chcące skorzystać z Programu Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej proszone są o kontakt z Sekcją ds Niepełnosprawności (ul. Wallisa 4 w Świętochłowicach) – nr tel. 32 770 9194 lub 32 770 9196, e-mail: ssn@ops-sw.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również