Wiadomości z Świętochłowic

Promowali służbę w Policji

 • Dodano: 2018-11-16 08:15, aktualizacja: 2018-11-16 08:23

W Zespole Szkół Ogólnokształcących odbyły się warsztaty patriotyczno-historyczne pn.: „OKM 1940 Ostaszków-Kalinin-Miednoje” dla licealistów z klas mundurowych.

Kształtowanie wiedzy o historii Policji i etosie służby jest istotnym elementem kształtowania współczesnej młodzieży. To spotkanie z klasami mundurowymi było również świetną okazją do rozmowy na temat służby w Policji. Tę część spotkania poprowadził pracownik Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.


Młodzież wysłuchała wykładu Prezesa Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939 r.” w Łodzi Jarosława Olbrychowskiego na temat etosu służby przyświecającego dawnym i obecnym policjantom oraz zagadnienia związane ze Zbrodnią Katyńską. Prezes przybliżył historię tragicznych losów funkcjonariuszy Policji Państwowej II RP, którzy na przełomie września 1939 roku i maja 1940 roku, byli przetrzymywani w nieludzkich warunkach w największym obozie NKWD w Ostaszkowie. Wspomniał o Kalininie, gdzie w piwnicach obwodowego zarządu NKWD wykonywano egzekucje strzałem w tył głowy oraz Miednoje, gdzie w dołach śmierci grzebano m.in. zamordowanych funkcjonariuszy Policji Państwowej II RP.

Drugą część spotkania przygotowali świętochłowiccy mundurowi wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach, a która poświęcona była służbie w Policji. Inspektor Andrzej Sira przedstawiał zalety służby w Policji, zachęcając w ten sposób młodzież z klas mundurowych do wstąpienia w szeregi „niebieskich braci”.

Komentarze (4)    dodaj »

 • Masakra

  Ty w swojej pracy miałeś samobójstwo, wypadek drogowy że skutkiem śmiertelnym, na izbę wytrzeźwień też zabierasz, problemy rodzin też codziennie rozwiązujesz. Ty... Policja nie potrzebna

 • Sprawiedliwy

  Zapewne masz takie rzeczy codziennie..zwłaszcza Ci co chodzą i robią pogadanki..a w innej pracy ludzie to tylko leżą..tylko wy za to co robicie idziecie po 25 latach a cześć po 15 na wysoka emeryturę to teraz się brac jeden z drugim za robotę a nie siedzieć i pisac tylko na ulice a nie na l4..

 • Realista

  Fajna robota teraz w tej policji..albo siedzisz na l4 albo zamiast na ulicy chodzą po szkołach i udają nauczycieli..a kasa leci..

 • Filip

  Przyjdź, sprawdź i sam się przekonaj. Głupot nie pisz. Realista...? nie sądzę , raczej ignorant.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również