Wiadomości z Świętochłowic

Przed nami Narodowe Czytanie 2023

 • Dodano: 2023-09-06 09:00

W najbliższą sobotę, tj. 9 września 2023 roku, miasto Świętochłowice stanie się areną wyjątkowego wydarzenia kulturalnego - Narodowego Czytania. To inicjatywa, którą z ogromnym zapałem organizuje Miejska Biblioteka Publiczna i która przyciąga miłośników literatury oraz czytelników z całego regionu. Tegoroczna edycja Narodowego Czytania będzie poświęcona klasykowi literatury polskiej - "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.

Świętochłowiczanie będą czytać "Nad Niemnem"

Impreza odbędzie się w samym sercu miasta, na ulicy Katowickiej, która tego dnia stanie się epicentrum wydarzeń kulturalnych. Rozpocznie się o godzinie 8:00 rano i potrwa aż do 14:00, co pozwoli mieszkańcom na pełne korzystanie z wyjątkowych atrakcji.

Głównym celem Narodowego Czytania jest promowanie czytelnictwa i polskiej literatury. W tym roku uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję do wspólnego odkrywania literackiego arcydzieła Elizy Orzeszkowej, pisarki związaną z regionem. "Nad Niemnem" to jedno z najważniejszych dzieł w naszej literaturze, pełne pasjonujących historii miłosnych, tajemnic oraz odniesień do kultury i historii.

Podczas wydarzenia nie zabraknie także innych atrakcji. Na ulicy Katowickiej odbędzie się kiermasz książek, gdzie miłośnicy literatury znajdą interesujące pozycje do swojej kolekcji. Ponadto, zaplanowane są warsztaty czytelnicze zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, a także spotkania autorskie.

Narodowe Czytanie to doskonała okazja, by spędzić czas w towarzystwie pasjonatów literatury i jednocześnie wesprzeć rozwijającą się tradycję czytelniczą w Polsce. Organizatorzy zapewniają, że zostaną zachowane wszystkie niezbędne środki bezpieczeństwa, aby uczestnicy mogli cieszyć się wydarzeniem w pełni.

Dla miłośników literatury "Nad Niemnem" w Świętochłowicach stanie się niezapomnianym wydarzeniem. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału i wspólnego czytania w duchu narodowej tradycji literackiej.

Więcej informacji o wydarzeniu dostępnych jest na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świętochłowicach.


Źródło: Redakcja

Komentarze (6)    dodaj »

 • Autochton-Jo je stond

  ale "ubaw" z tobom,ty niy poradzisz wcale godać a poloki przez polonizacja OKRADKLI nos ze slonski godki

 • Cyntrum

  Eeee raus z tym kajś do altrajchu

 • ubaw

  Ty w kożdym języku ledwo dukosz .Najwieksze matoły z hilwy zawsze maja najwiecej do godania

 • Autochton-Jo je stond

  My som na ślonsku besto u nos czyto sie po ślonsku

 • Hanys

  Brawo piękna akcja

 • Hanys

  Narodowe, czyli po śląsku. Literatury jest sporo. "Nad Niemnem" niech sobie czytają w Chrząszczygrzewoszycach, powiat Łękołody.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również