Wiadomości z Świętochłowic

Przemalował jednoślad, żeby właściciel go nie rozpoznał

  • Dodano: 2021-07-09 06:00, aktualizacja: 2021-07-09 06:16

Policjanci ze świętochłowickiej komendy zatrzymali 39-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna podróżował po Świętochłowicach na rowerze miejskim, który ukradł. Dla niepoznaki przemalował jednoślad. To jednak nie przeszkodziło w jego identyfikacji. W toku dalszych czynności rower został zwrócony prawowitemu właścicielowi. Mieszkaniec Świętochłowic za to przestępstwo może trafić do więzienia nawet na 5 lat.
 


Dyżurny ze świętochłowickiej policji odebrał zgłoszenie dotyczące kradzieży roweru. Na ulicę Pocztową pojechali policjanci z patrolówki. Tam na mundurowych oczekiwał zgłaszający, który wskazał na mężczyznę stojącego przy rowerze miejskim. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że rower został skradziony pod koniec maja br. Policjanci wylegitymowali użytkownika roweru, którym okazał się 39-letni świętochłowiczanin dobrze znany miejscowym mundurowym, bowiem to nie pierwsze tego typu przewinienie na jego koncie. Świętochłowiczanin nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć, w jaki sposób wszedł w posiadanie jednośladu, na którym przemierzał ulice miasta. Mężczyzna dla niepoznaki przemalował rower. To jednak nie przeszkodziło właścicielowi w jego identyfikacji. Złodziej został przewieziony do miejscowej komendy. Zatrzymany mężczyzna jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut, a rower wrócił do właściciela. Za kradzież mienia grozi mu do 5 lat więzienia.

Komentarze (3)    dodaj »

  • 214000zl

    Beger pomalował Świętochłowice żeby mieszkańcy pomyślał że nastał nowy ŁAD

  • Mieszkaniec

    Czy rower miejski A prywatny to to samo?

  • Co ?

    Ktoś jest właścicielem rowerow miejskich wiec tak Chyba nie uważasz że te miejskie można kraść ?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.