Wiadomości z Świętochłowic

Przyroda budzi się do życia na terenie OSiR "Skałka" [ZDJĘCIA]

 • Dodano: 2021-04-27 12:15, aktualizacja: 2021-05-07 11:13

W tym roku wiosna jest wyjątkowo nieśpieszna, ale można zaobserwować pierwsze jej oznaki. Rozkwitające pąki, zieleńsza trawa, ożywienie wśród fauny - do Świętochłowic w końcu nieśmiało zawitała wiosna. Zobaczcie, jak powoli budzi się do życia przyroda na terenie OSiR "Skałka". 

Pandemia koronawirusa przyczynia się do tego, że bardzo dużo czasu spędzamy w domu. Ale przyroda nie zatrzymała się i właśnie budzi się do życia. Słońce i ciepła pogoda sprzyja spacerom. Mieszkańcy Świętochłowic ruszyli więc na Skałkę, szukając pierwszych oznak wiosny. 

Ośrodek Sportu i Rekreacji Skałka to chyba ulubione miejsce wypoczynku świętochłowiczan. Tu mają możliwość spaceru, czy uprawiania sportu. W parku znajdują się także siłownia na powietrzu oraz plac zabaw dla dzieci. Od ubiegłego tygodnia działają także Orliki, skate park i tor do dirt jumpingu.

Na terenie ośrodka widać już pierwsze oznaki wiosny. Na drzewach i krzewach pojawiają się kwiaty i pąki. Uruchomiono też fontannę. Coraz więcej osób można tam spotkać podczas spaceru. 

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć!

Przyroda budzi się do życia na terenie OSiR

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Mieszkaniec

  Szkoda że nie ma zdjęcia zniszczonej części tarliska to dopiero budząca się część do życia na Skalce

 • Robertt

  Nędzny obraz pół wyschniętej sadzawki, zwany żartobliwie stawem jest najlepszą aluzją do sytuacji miasta. Fasadowe działania, zapowiedziane inwestycje, konsultacje itp. a codziennie pogłębia się erozja w każdej dziedzinie życia tego grodu. Jak niegdyś jezioro Aralskie tak teraz znika nam z oczu sadzawka na Skałce.

 • Lookacz

  A gdzie zdjęcia kaczek krzyżówek , perkozow, łysek, kurek wodnych, grzywaczy, srok, kawek, wrobli, mazurkow, sikorek, kosów, szpakow, jaskółki dymówki, wrony siwej, kwiczola, rudzika, raniuszka. Wprawny obserwator przyrody na Skałce bez trudu dostrzeże te gatunki ptaków, a nawet i jeszcze więcej.Przyroda śmiało wchodzi na Skałke, nie tylko na wiosnę.

 • krist

  wystarczy że leniwce papugi i wieprze chodzą po skałce hahaha

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.