Wiadomości z Świętochłowic

Przyszłość domków fińskich w rękach mieszkańców? Wypełnij ankietę!

 • Dodano: 2022-11-14 13:00

We wtorek, 8 listopada, władze miasta spotkały się z mieszkańcami w celu omówienia dalszych losów domków fińskich, które prezydent Daniel Beger obiecywał wyremontować. Stworzono ankietę, która umożliwia podzielenie się swoją opinią na temat remontu obiektów.

Pierwszy etap za nami

Mieszkańcy spotkali się z władzami miejskimi w Centrum Kultury Śląskiej „Grota”. Celem konsultacji było omówienie dalszego losu domków fińskich. 

- W toku dyskusji toczącej się na bazie faktów historycznych, ekonomicznych i technicznych padło wiele sugestii i propozycji dotyczących przyszłości tych zabudowań. – czytamy w poście opublikowanym przez Daniela Begera w mediach społecznościowych.

Propozycje mieszkańców zostały uwzględnione w ankiecie dotyczącej dalszych losów domków fińskich. Ankietę można wypełnić do 16 listopada!

WYPEŁNIJ ANKIETĘ

Niespełniona obietnica

Od początku prezydentury Daniel Beger obiecywał, że popadające w ruinę obiekty odzyskają dawny blask i staną się miejscami użyteczności publicznej. Opieszałość w temacie modernizacji domków tłumaczy pandemią i niewystarczającymi funduszami. Dodaje także, że przed wyborami nie znał faktycznego stanu technicznego domków, dlatego z taką lekkością składał obietnice. 

Według wizji Begera, w domkach fińskich na Piaśnikach miała powstać przestrzeń dla stowarzyszeń i organizacji pozarządowych.

Komentarze (13)    dodaj »

 • Fan rady miejskiej i prezydent

  Zburzyć i postawić domy socjalne do biedoty Świętochłowickiej.Naturalnie bez czynszowe bez opłat za prąd gaz ogrzewanie z możliwością otrzymania przez nich świadczeń socjalnych np 2 tyś na osobę. Niech coś też mają niech się czują dowartościowani. Pomysł na przyszłe wybory Prezydenckie i radnych.

  • Fan rady miejskiej i prezydent
   2022-11-20 23:02
  • odpowiedz
 • Asia

  Wybudować fajne bloki na tym miejscu , ale dla zwykłych ludzi o normalnej pensji . I nie wynajmować po znajomosci bo mamusia albo tatuś pracują w urzędzie i córka z dużym dochodem ma spierszenstwo na mieszkanie socjalne

 • KRRRRR

  Banda kłamców i nieudaczników! za co sie nie wezną to spartolą!!!!

 • rumburak

  Przenieść tam urząd miejski, gabinet prezydenta, rade miejską i spółki miejskie. Każdy się załapie na swój własny domek.

 • Zielono mi

  o tak tak tak gabinet do chlania po godzinach

 • Wkurzony

  To skandal,że na remoncie Domków fińskich pan Beger zbudował swój kapitał polityczny i został Prezydentem miasta, a teraz chce je zburzyć.... Podobno gwóźdź do " trumny" domków wbił jego wybitny zastępca Pośpiech. Wstyd Panowie: Beger ,Nowak, Pośpiech. Nie chcemy Was już ani w mieście ani w RM.

 • Taka prawda

  Kłamca i oszust w jednym! Rudery są do wyburzenia i wszyscy o tym wiedzą ,a to tylko dzięki kłamczuchowi wyborczemu który opowiadał farmazony mając w tym jedyny cel jakim było wygrać wybory. Ci co tam wtedy razem z nim kłamali powinni dziś się spalić ze wstydu tylko problem w tym że oni nie mają wstydu ani honoru.

 • dziadek K.

  szkoda kasy na renowacje tych ruderów zburzyć i coś fajnego w tym miejscu zrobić

 • Oli

  Jestem za wyburzeniem tych domków i postawić nowe bloki mieszkalne dla większej ilości mieszkańców .

 • tak ino

  To ma sens pod warunkiem, że byłyby to bloki należące do miasta, a tak nie będzie. Teren zostanie pewnie sprzedany deweloperowi, który sprzeda je po 300 tysięcy "nowym" mieszkańcom, bo tych ze Świonów stać nie będzie. Niestety miasto woli kasę wydać na halę sportową (tak, nawet jeśli wkład własny to "jedynie" 5 milionów, to nadal można by za to wybudować mieszkania należące do miasta - pod wynajem).

 • Marta

  Wyburzyć w końcu to dziadostwo

 • Fińskie domki

  Zostawić je na pamiątkę nieudolnych rządów chamburgera, który chce sobie teraz gębę wytrzeć ankietą w której to mieszkańcy mają wziąść odpowiedzialność za oczywiste wyburzenie a nie on. To był przecież konik wyborczy. Hańba Ci prezydencie.

 • kaaa kaak

  O brawo, brawo. Powinni tą odpowiedź umieścić w ankiecie, bo to jedyna prawilna odpowiedź. Ja bym poszedł dalej i przeniósł do nich cały urząd miejski i wszystkie spółki miejskie. W takim wypadku te rudery w ciągu roku zamieniły by się w perełki architektury, bo przecież pryszczu i jego przydupasy nie będą siedzieć na melinie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również