Wiadomości z Świętochłowic

Przywłaszczył saszetkę z gotówką i telefonem. 46-latek usłyszał zarzuty

  • Dodano: 2020-02-25 08:15, aktualizacja: 2020-02-25 08:25

Świętochłowiccy kryminalni zatrzymali 46-letniego złodzieja saszetki.

Mężczyzna w jednym ze sklepów znalazł zgubę, którą przywłaszczył. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut.

Za kradzież grozi mu do roku więzienia

W miniony piątek do Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach zgłosił się mężczyzna, który zawiadomił o tym, że dzień wcześniej skradziono mu saszetkę z telefonem i gotówką. Do zdarzenia doszło w jednym ze sklepów w Świętochłowicach. Na miejsce pojechali kryminalni miejscowej komendy. Okazało się, że mężczyzna położył swoją saszetkę na półce pod ladą sklepową. Po skończonych zakupach wyszedł, zapominając o niej. Gdy się zorientował i wrócił do sklepu, zguby już nie było. Mundurowi po przejrzeniu monitoringu sklepowego szybko ustalili rysopis sprawcy i rozpoczęli jego poszukiwania. Jak się okazało, 46-latek robił zakupy w tym samym czasie co pokrzywdzony. Widząc leżącą saszetkę, wykorzystał sytuację i ją zabrał. Jeszcze tego samego dnia kryminalni pojechali do jego mieszkania i zatrzymali go. Świętochłowiczanin noc spędził w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut przywłaszczenia zgubionego mienia. Grozi mu rok więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Komentarze (3)    dodaj »

  • Naked

    czyli jak znajde np 700 stow na ulicy i wezmne i monitoring mnie rozpozna ze nie odałem na policje to mam kradzież i wyrok powaznie pytam

  • naked

    to jak znalazł czy ukradł co miał z tym zrobic a jak by wszystko odał oprocz kasy

  • zefel

    Zgodnie z Ustawą o rzeczach znalezionych wszystko co się znajdzie należy oddać do biura rzeczy znalezionych lub, w takiej sytuacji jak w artykule, sprzedawcy. Wyjątek stanowią pieniądze w kwocie do 100 złotych jednakże pod warunkiem że nie zna się ich właściciela. Ustawa obowiązuje bodajże od 2015 roku choć dopiero w 2019 określono kwotę pieniędzy którą można zatrzymać.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również