Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Przywłaszczył saszetkę z gotówką i telefonem. 46-latek usłyszał zarzuty

  • Dodano: 2020-02-25 08:15, aktualizacja: 2020-02-25 08:25

Świętochłowiccy kryminalni zatrzymali 46-letniego złodzieja saszetki.

Mężczyzna w jednym ze sklepów znalazł zgubę, którą przywłaszczył. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut.

Za kradzież grozi mu do roku więzienia

W miniony piątek do Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach zgłosił się mężczyzna, który zawiadomił o tym, że dzień wcześniej skradziono mu saszetkę z telefonem i gotówką. Do zdarzenia doszło w jednym ze sklepów w Świętochłowicach. Na miejsce pojechali kryminalni miejscowej komendy. Okazało się, że mężczyzna położył swoją saszetkę na półce pod ladą sklepową. Po skończonych zakupach wyszedł, zapominając o niej. Gdy się zorientował i wrócił do sklepu, zguby już nie było. Mundurowi po przejrzeniu monitoringu sklepowego szybko ustalili rysopis sprawcy i rozpoczęli jego poszukiwania. Jak się okazało, 46-latek robił zakupy w tym samym czasie co pokrzywdzony. Widząc leżącą saszetkę, wykorzystał sytuację i ją zabrał. Jeszcze tego samego dnia kryminalni pojechali do jego mieszkania i zatrzymali go. Świętochłowiczanin noc spędził w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut przywłaszczenia zgubionego mienia. Grozi mu rok więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Naked

    czyli jak znajde np 700 stow na ulicy i wezmne i monitoring mnie rozpozna ze nie odałem na policje to mam kradzież i wyrok powaznie pytam

  • naked

    to jak znalazł czy ukradł co miał z tym zrobic a jak by wszystko odał oprocz kasy

  • zefel

    Zgodnie z Ustawą o rzeczach znalezionych wszystko co się znajdzie należy oddać do biura rzeczy znalezionych lub, w takiej sytuacji jak w artykule, sprzedawcy. Wyjątek stanowią pieniądze w kwocie do 100 złotych jednakże pod warunkiem że nie zna się ich właściciela. Ustawa obowiązuje bodajże od 2015 roku choć dopiero w 2019 określono kwotę pieniędzy którą można zatrzymać.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.