Wiadomości z Świętochłowic

Punkt szczepień w MCK w Katowicach od wtorku będzie działał w Muzeum Śląskim

  • Dodano: 2021-06-15 06:45, aktualizacja: 2021-06-15 06:54

Punkt szczepień, działający od kilku miesięcy w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, od wtorku będzie działał w jednym z budynków pobliskiego Muzeum Śląskiego w Katowicach.

Osoby zapisane na szczepienia do tego punktu nie muszą się martwić, dostaną SMS z informacją o zmianie – zapewniła w poniedziałek rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska.

Z końcem maja działalność zakończył również działający w MCK szpital tymczasowy. Od lipca obiekt ma stopniowo wracać do normalnej działalności. Do końca roku w rezerwie ma pozostać drugi ze śląskich szpitali tymczasowych – w Pyrzowicach.

Liczba dawek szczepionki przeciw COVID-19, podanej dotąd mieszkańcom woj. śląskiego, zbliża się do 3 mln. W pełni zaszczepionych jest ponad milion mieszkańców. Jedną dawką jest zaszczepione 41,53 proc. populacji województwa, a dwiema – 23,76 proc.

Szczepienia w mobilnych punktach, bez konieczności wcześniejszego zapisu, odbywały się w weekend w Szczyrku i w Raciborzu.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. W Szczyrku podano 240 z 300 przygotowanych dawek, a w Raciborzu – 385 na 500 przygotowanych. Widać, że jest zapotrzebowanie na taką formułę szczepień, przy okazji różnych imprez i wydarzeń – powiedziała PAP Alina Kucharzewska.

W kolejny weekend mobilne punkty mają zawitać do Ustronia i w okolice Stadionu Śląskiego w Chorzowie, gdzie odbędzie się Memoriał Janusza Kusocińskiego. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również