Wiadomości z Świętochłowic

Rodzinny interes rozbity! "Lewe" papierosy i tytoń przejęte przez policjantów

 • Dodano: 2022-08-03 08:00, aktualizacja: 2022-08-03 08:32

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą ze świętochłowickiej komendy znaleźli u 36-latki i jej 60-letniej matki blisko 18 tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy. Nielegalna kontrabanda znaleziona została w mieszkaniach świętochłowiczanek, które były sąsiadkami. Jej czarnorynkową wartość oszacowano na blisko 17 tysięcy złotych.

Właścicielkom "lewego towaru" grozi teraz wysoka grzywna

Sprawą handlu nielegalnymi wyrobami tytoniowymi zajmowali się operacyjni z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą świętochłowickiej komendy. Policjanci mieli informację, że do tego przestępczego procederu dochodzi w dzielnicy Chropaczów.

Stróże prawa wpadli na trop 36-latki, która w swoim mieszkaniu miała posiadać dużą ilość „lewych papierosów”. W nielegalnym zarobkowaniu wspierała córkę jej 60-letnia matka, mieszkająca „za ścianą”. W lokalach obu kobiet policjanci zabezpieczyli prawie 18 tysięcy papierosów i ponad kilogram tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Czarnorynkową wartość kontrabandy oszacowano na blisko 17 tysięcy złotych. Właścicielki „lewego towaru” wkrótce usłyszą zarzut za paserstwo akcyzowe. Mieszkankom Świętochłowic grozi wysoka grzywna. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Komentarze (4)    dodaj »

 • Jo to [...]ca

  Ciekawe czy melina na Hutniczej dalej działa.Jakos nie słyszałem by do tego doszło. A wszyscy o niej wiedza od lat.

 • Antoni

  Na Lipinach tych melin jest jak grzybów po deszczu, z innych miast po tytoń przyjeżdżają. A tu jedne zatrzymanie , śmiechu warte.

 • Renatka

  A tego co jej dostarcza towar też złapaliście, czy nadal sobie zarabia w spokoju gruby hajs?

 • Wzburzony

  Czy to jest wielkie przestępstwo ?. 70 milionów na listy głosowania to jest przestępstwo i respiratory od handlarza bronią Ś.p. można wyliczać.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również