Wiadomości z Świętochłowic

Rowery wróciły do właściciela. Złodziej recydywista usłyszał zarzut

 • Dodano: 2021-03-19 06:15, aktualizacja: 2021-03-19 06:27

Za kradzież z włamaniem odpowie 33-letni świętochłowiczanin. Jego łupem padło 5 rowerów. Śledczy odzyskali skradzione jednoślady. Złodziejowi grozi do 10 lat za kratami. Jednak to nie koniec kłopotów. Jego kara może być surowsza, bowiem przestępstw dopuścił się w warunkach tzw. recydywy.


Śledczy miejscowej komendy prowadzili dochodzenie w sprawie włamania do piwnicy na terenie miasta. Do zdarzenia doszło w połowie lutego br. Łupem złodzieja padło 5 rowerów. Jak się okazało, ten zdążył już spieniężyć część skradzionego mienia w jednym ze świętochłowickich lombardów. Intensywna praca stróżów prawa doprowadziła do ustalenia okoliczności zdarzenia, odzyskania jednośladów oraz ustalenia wizerunku i danych sprawcy. Złodziej na początku tygodnia wpadł w ręce policjantów pełniący służbę na terenie miasta. W trakcie sprawdzenia 33-latka w policyjnych bazach danych okazało się, że mieszkaniec Świętochłowic jest poszukiwany przez miejscową jednostkę Policji. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnej celi. W środę zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu kradzieży z włamaniem, do której się przyznał. Grozi mu do 10 lat za kratami. Jednak kara może być surowsza, bowiem działał w warunkach tzw. recydywy. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

ZOBACZ NAGRANIE

Komentarze (4)    dodaj »

 • hanys

  Każda kradzież i łapka do łokcia

 • Denis

  Fajnie

 • Tyle

  Jak widać resocjalizacja to fikcja większość przestępców to recydywiści Rwać chwasty policji tyle że sądy są zbyt łagodne a więzienie nie resocjalizuje i nie odstrasza

 • ardi

  Brawo Wy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.