Wiadomości z Świętochłowic

Rozważania u Piotra i Pawła. Rekolekcje Wielkopostne

  • Dodano: 2019-03-04 08:30, aktualizacja: 2019-03-05 12:10

Czy jeśli istnieje „wielki” post, to oznacza, że istnieje również jakiś „mały” post? Czy da się w ogóle wartościować, że czyjś post jest wielki a kogoś innego mały? Z pewnością tak, i le wziąć pod uwagę ile ktoś od siebie daje, ile ofiaruje. Ale przecież w Wielkim Poście chodzi o coś zupełnie innego.

O to, że wielka jest szansa, którą ma przed sobą człowiek wchodzący w ten okres liturgiczny. Wielki Post to wielka szansa. A posypanie głów popiołem jest wejściem w prawdziwe zrozumienie, co dla człowieka żyjącego na tym świecie oznacza prawda o świecie w ogóle. To jest prawda o Bogu i o człowieku. O tym, co człowiek od Boga otrzymał. O tym, jaka powinna być odpowiedź na ten Boży dar. 

Odpowiedzią, niech będzie Nasz udział ,w rozpoczynających się w dniu 6 marca 2019 r. Rekolekcjach Wielkopostnych ,  w Parafii Św. Ap. Piotra i Pawła.

Wielki Post nie możemy uważać za kolejny czas, który powtarza się cyklicznie w roku liturgicznym. Ta chwila jest niepowtarzalna. Jezus oczekuje od Nas wewnętrznej przemiany. 
Módlmy się o dobre przeżycie tego błogosławionego czasu.

Serdecznie zapraszamy!

Plan rekolekcji
 

Czytaj również