Wiadomości z Świętochłowic

Rozwój zawodowy uczniów ZEW

  • Dodano: 2021-03-03 06:15, aktualizacja: 2021-03-03 06:23

W świętochłowickim Zespole Edukacji Wspomagającej od października 2020 roku realizowany jest projekt „Rozwój zawodowy uczniów świętochłowickich szkół”.

Jest on współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Projekt ma na celu podniesienie kwalifikacji i kompetencji zawodowych uczniów świętochłowickich szkół branżowych oraz polepszenie jakości kształcenia w tych szkołach. Udział w projekcie pozwolił szkole na doposażenie pracowni w nowoczesne pomoce dydaktyczne.

W ramach projektu uczniowie mają zagwarantowany udział w zajęciach z doradcą zawodowym, zajęciach krawieckich, realizowanie zainteresowań kulinarnych jak również tych z zakresu informatyki czy dziennikarstwa. Dla części z uczniów istnieje możliwość zdobycia uprawnień kierowcy, czy odbycia płatnych stażów zawodowych.

Udział w projekcie zapewni uczniom zwiększenie świadomości w zakresie obowiązujących trendów na rynku pracy, sprawnym poruszaniu się po nim, a także pozwoli na zwiększenie konkurencyjności absolwentów, dając szanse na zminimalizowanie ryzyka bezrobocia z którym młodzi pracownicy muszą coraz częściej się mierzyć.

Komentarze (1)    dodaj »

  • SPOKO

    Brawo trzeba dzieciakom pomagać wejść na dobrą drogę życia .Trzymam kciuki za organizatorów i dzieciaki

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.