Wiadomości z Świętochłowic

Rusza przebudowa Zespołu Szkół Technicznych i Zawodowych w Świętochłowicach

 • Dodano: 2020-10-08 08:00, aktualizacja: 2020-10-08 08:22

Już wkrótce uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Zawodowych w Świętochłowicach będą mogli korzystać z nowych, w pełni wyposażonych pracowni.

Wczoraj podpisana została umowa na przebudowę i remont budynku, utworzenie nowych sal oraz usunięcie barier dla osób niepełnosprawnych. Wykonawcą prac będzie konsorcjum przedsiębiorstw budowlanych: CZĘSTOBUD z Częstochowy i BUDOPOL z Jaskrowa.


Zakres prac będzie obejmował m.in. przebudowę sal do praktycznej nauki zawodu, przebudowę instalacji elektrycznej i oświetleniowej, wykonanie nowej instalacji teleinformatycznej, przebudowę instalacji centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjnej i zespołów sanitarnych, budowę windy osobowej oraz odpowiednie wyposażenie pracowni. Remont potrwa do końca lutego 2021 r.

Realizacja projektu obejmuje stworzenie m.in. pracowni technologii gastronomicznej, pracowni elektroniki i elektrotechniki, pracowni instalacji elektrycznych, pracowni obróbki ręcznej i mechanicznej, montażu i konserwacji maszyn oraz urządzeń elektrycznych, pracowni fryzjerskiej, pracowni urządzeń techniki komputerowej oraz pracowni lokalnych sieci komputerowych, urządzeń i sieci teleinformatycznych oraz aplikacji i stron www. Umożliwi to zapewnienie odpowiednich warunków do doskonalenia zawodowego uczniów kształcących się na kierunkach: sprzedawca, technik handlowiec, magazynier – logistyk, technik logistyk, technik żywienia i usług gastronomicznych, kucharz, cukiernik, piekarz, technik usług fryzjerskich, elektryk, elektronik i technik teleinformatyk.

Wartość umowy wynosi 2 427 000 zł. Na realizację projektu „Utworzenie sal do praktycznej nauki zawodu wraz z zakupem wyposażenia i usunięciem barier dla osób niepełnosprawnych w Zespole Szkół Technicznych i Zawodowych przy ul. Sikorskiego 9 w Świętochłowicach” uzyskano dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w wysokości 1 727 908,11 zł oraz ze środków Budżetu Państwa w wysokości 203 283,31 zł.

Komentarze (14)    dodaj »

 • DzierzgońSKY

  Hehehe. Znowu Wielki Przecinacz Wstęgi Do Lodówki będzie mógł przecinać wstęgę, przemawiać błyszczeć i brylować po uroczystym zakończeniu uroczystej przebudowy.

 • zefel

  Panowie a gdzie maseczki?

 • Że świon

  Tak dobrego prezydenta i radnych i przewodniczącego rady i jego zastępcy nigdy nie było. Wszyscy są czyści i wyprasowani. Walczą o godność Świętochłowic. O miejsca pracy zabytki slamsy i t d. Brak mi słów z uwielbienia do tego godnego grona. Niczym Danuta Holecka do Jarosława Kaczyńskiego całego PiSu i prezydenta Andrzeja Dudy.

 • Podatnik

  Prace w czasie roku szkolnego bo przez wakacje nic zrobic nie mogli PRL nadal trwa szczególnie w Świonach czego przykładem jest MPGK z całą masą PREZESÓW , DYREKTORÓ I KIEROWNIKÓW a my za to płacimy

 • Mieszkanka

  Prezydent chwali sie spotkaniami, rozmowami i podpisywaniem różnych porozumień i umów a efektów nie ma żadnych. Tylko lans. Gdzie współpraca z strefa ekonomiczna? Co prezydent załatwił dla miasta podczas śniadania? Jaki jest efekt dla Świętochłowic konferencji z amerykanami? Warto się pokazać, ale trzeba też coś zrobic.

 • Grześ

  Delfin lubiłeś skórę na fotelach za 200 tys i wyjazdy zagraniczne na mój koszt ?

 • Wierny kierowca

  Delfin od środy będzie rozwoził po mieście koronawirusa.Kto chętny może się załapać na przejażdzkę elektrycznymi samochodem .

 • Eleonora

  Delfin, delfin, delfin....jak długo tak można? Całą kadencję? Taki plan? Nic Beger dobrego nie zrobił, skłócił UM, oświatę, pozatrudniał kolesiów, wszystkie opinie RIO negatywne, nawet własnego budżetu nie potrafi zrealizować. Piszesz o kosztach, a koszt zatrudnienia kolesiów po to tylko żeby hejtowali w godzinach pracy za 6 tys. miesięcznie mając zadłużenie i załatwiając rodzince lokum poza kolejnością? w UM dziwne wydziały Dialogu Społecznego np. albo Spraw Społecznych, bla bla bla przykrywka pod Promocję, nic nie robią bo co ta robota a kasę dostają na stanowiskach głównych specjalistów, od czego? Taka jest rzeczywistość pod rządami Begera.

 • Gwint off

  to pisała sekciara Ania lubie lubie lubie

 • ryba

  Właśnie piszesz o delfinie, nikt jak on nie dokonał zniszczeń

 • vovtek 81

  To jest tak ta "Trójca Nienajświętsza" bawi się się w pikniki, przecinanie wstęg, otwieranie, radzenie o radzeniu, pompki, biegi itp.

 • voytek81

  nie bluźnij "trójcą" ...

 • Że świon

  Nadal jesteś i czujesz się nie do wartościowany.

 • Inwalida

  Zamontujcie w końcu poręcze na schodach zewnętrznych,abym - ja inwalida - mógł pójść na wybory.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również