Wiadomości z Świętochłowic

Ruszają pierwsze metrolinie

  • Dodano: 2021-04-29 08:15, aktualizacja: 2021-04-29 06:12

Obserwując spowolnienie trzeciej fali pandemii koronawirusa, zarząd Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii podjął decyzję o wcześniejszym uruchomieniu nowych, metropolitalnych połączeń autobusowych.

To również odpowiedź na prośby pasażerów, aby linie uruchomić tak szybko, jak będzie to możliwe

Pierwsze sześć linii wyjedzie na ulice Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii od soboty 8 maja. Kolejne 25 połączeń będzie uruchamianych do końca tego roku.

Autobusowe linie metropolitalne będę kursować niemal przez całą dobą z regularną, a w godzinach szczytu porannego i popołudniowego – ze zwiększoną częstotliwością.

W autobusowych liniach metropolitalnych będą obowiązywać zwykłe bilety komunikacji miejskiej

To znaczy, że chcąc przejechać nimi np. pomiędzy dwoma miastami, wystarczy, że skasujemy bilet jednorazowy oznaczony jako „2 Miasta lub 40 minut” lub będziemy mieć ze sobą bilet okresowy np. 30-dniowy na 2 miasta.

Sześć linii autobusowych, które zostaną uruchomione 8 maja, to pierwszy etap wprowadzanych przez GZM zmian. Na cały system nowych połączeń składa się 31 nowych linii, dzięki którym będzie można łatwiej przemieszczać się między największymi ośrodkami.

W system linii metropolitalnych będzie się wpisywał w mechanizm „samodoskonalenia”. Oznacza to, że co 6 miesięcy Metropolia będzie dokonywała analizy wykorzystania połączeń z użyciem m.in. nowego systemu liczenia pasażerów. Jest to mechanizm, który pozwala na znacznie lepsze dopasowanie siatki połączeń do potrzeb. W celu dalszego doskonalenia tych połączeń, Metropolia planuje również zbudować narzędzie online z wykorzystaniem geoankiet. Odbędą się również spotkania z mieszkańcami, podczas których przeanalizowane zostaną zgłoszone sugestie dotyczące zmiany funkcjonowania połączeń metropolitalnych.

Więcej informacji: https://www.metropoliaztm.pl/pl/s/ruszaja-pierwsze-metrolinie-sprawdz-trasy

Komentarze (2)    dodaj »

  • obrzydliwość

    Jak chcecie przyciągnąć ludzi do komunikacji podnosząc ciagle ceny ? Ciekawe czy TVP pokaże ceny wody i biletów na Śląsku tak jak robi to o Warszawie Pewno nie bo tu rzadzi PIS

  • Okradany

    Ceny biletów w górę bo województwem rządzi PIS Ciągle martwią się o podwyżki w Warszawie a na Słońsku najdroższa komunikacja panie chelstowski i kałuża Rozliczymy was przy wyborach

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.