Wiadomości z Świętochłowic

Ruszyła infolinia dotycząca programu Polski Ład

 • Dodano: 2022-01-05 06:00, aktualizacja: 2022-01-05 06:08

Dzwoniąc pod nr tel. 22 765 64 64, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 16.00, można uzyskać kompleksową informację na temat obowiązujących przepisów prawnych, procedur administracyjnych i usług dostępnych drogą elektroniczną oraz o możliwości korzystania z rozwiązań wprowadzanych przez Polski Ład.

Infolinia jest jednym z elementów  tzw. Multikanałowego Centrum Informacji "Polski Ład"

W Ministerstwie Rozwoju i Technologii uruchomiliśmy infolinię dla obywateli i przedsiębiorców. Dzięki niej osoby zainteresowane uzyskają rzetelne informacje na temat rozwiązań Polskiego Ładu. Z wszelkimi pytaniami można dzwonić pod numer 22 765 64 64 – powiedziała wiceminister Olga Semeniuk. Nadzorowany przez nią departament odpowiada za realizację infolinii z ramienia Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

Multikanałowe Centrum Informacji ,,Polskiego Ładu” nadzorowane jest przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii, przy merytorycznym wsparciu i we współpracy z innymi urzędami m.in. z Ministerstwem Finansów, Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej, Ministerstwem Zdrowia i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Będzie oferowało kilka form wsparcia, m.in.: rozmowę telefoniczną z konsultantem, rozmowę na livechacie, helpdesk, a wkrótce także dostępnego przez całą dobę wirtualnego asystenta.

Polski Ład to plan odbudowy polskiej gospodarki po pandemii COVID-19. Ma zmniejszyć nierówności społeczne i stworzyć lepsze warunki do życia dla wszystkich obywateli. Zawiera korzystne rozwiązania m. in. dla przedsiębiorców, rodzin i seniorów.

Komentarze (4)    dodaj »

 • Za późno

  Trochę późno ta infolinia, bo do końca roku trzeba było składać odpowiednie dokumenty. Kto nie dopilnował, mógł stracić.

 • Emeryt

  Do [...] z tym ładem, emeryt dorabiający umowa o pracę cały etat najniższa krajowa 200 złotych mniejsza wypłata jak w grudniu

 • Hrabia

  Nie głosowałeś przypadkiem na autorów tego ładu?

 • mieszkaniec

  TAK i nie tylko ja ale miliony ludzi i nie wstydzimy się tego

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.