Wiadomości z Świętochłowic

Ruszyła infolinia dotycząca programu Polski Ład

 • Dodano: 2022-01-05 06:00, aktualizacja: 2022-01-05 06:08

Dzwoniąc pod nr tel. 22 765 64 64, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 16.00, można uzyskać kompleksową informację na temat obowiązujących przepisów prawnych, procedur administracyjnych i usług dostępnych drogą elektroniczną oraz o możliwości korzystania z rozwiązań wprowadzanych przez Polski Ład.

Infolinia jest jednym z elementów  tzw. Multikanałowego Centrum Informacji "Polski Ład"

W Ministerstwie Rozwoju i Technologii uruchomiliśmy infolinię dla obywateli i przedsiębiorców. Dzięki niej osoby zainteresowane uzyskają rzetelne informacje na temat rozwiązań Polskiego Ładu. Z wszelkimi pytaniami można dzwonić pod numer 22 765 64 64 – powiedziała wiceminister Olga Semeniuk. Nadzorowany przez nią departament odpowiada za realizację infolinii z ramienia Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

Multikanałowe Centrum Informacji ,,Polskiego Ładu” nadzorowane jest przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii, przy merytorycznym wsparciu i we współpracy z innymi urzędami m.in. z Ministerstwem Finansów, Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej, Ministerstwem Zdrowia i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Będzie oferowało kilka form wsparcia, m.in.: rozmowę telefoniczną z konsultantem, rozmowę na livechacie, helpdesk, a wkrótce także dostępnego przez całą dobę wirtualnego asystenta.

Polski Ład to plan odbudowy polskiej gospodarki po pandemii COVID-19. Ma zmniejszyć nierówności społeczne i stworzyć lepsze warunki do życia dla wszystkich obywateli. Zawiera korzystne rozwiązania m. in. dla przedsiębiorców, rodzin i seniorów.

Google NewsSubskrybuj Swiony.pl z Google News

Komentarze (4)    dodaj »

 • Za późno

  Trochę późno ta infolinia, bo do końca roku trzeba było składać odpowiednie dokumenty. Kto nie dopilnował, mógł stracić.

 • Emeryt

  Do [...] z tym ładem, emeryt dorabiający umowa o pracę cały etat najniższa krajowa 200 złotych mniejsza wypłata jak w grudniu

 • Hrabia

  Nie głosowałeś przypadkiem na autorów tego ładu?

 • mieszkaniec

  TAK i nie tylko ja ale miliony ludzi i nie wstydzimy się tego

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również