Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Seniorze! Nie daj się oszukać! Świętochłowiccy policjanci zapraszają na cykl spotkań

  • Dodano: 2020-03-10 08:30, aktualizacja: 2020-03-10 08:40

W najbliższą środę rusza cykl spotkań z seniorami pn. „Seniorze! Nie daj się oszukać”.

Jak nie stać się ofiarą oszusta? Jak uniknąć kradzieży?

Na te i inne pytania odpowiedzą dzielnicowi świętochłowickiej komendy. Spotkania będą okazją do przypomnienia starszym mieszkańcom miasta zasad bezpieczeństwa, zagrożeń, z jakimi mogą się spotkać oraz sposobów radzenia sobie w sytuacjach niebezpiecznych. Serdecznie zapraszamy!

Co jakiś czas, w mediach i na policyjnych stronach, publikowane są apele nawołujące do zachowania szczególnych środków ostrożności podczas rozmów telefonicznych z nieznajomymi, głównie z osobami proszącymi o pieniądze. Niestety w tym roku śledczy świętochłowickiej komendy odnotowali kolejne przypadki wyłudzenia oraz prób wyłudzenia pieniędzy od osób starszych. Pod koniec lutego br. oszuści po raz kolejny dali o sobie znać. Swoje oszczędności straciły dwie mieszkanki miasta.

W związku z tymi wydarzeniami dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach serdecznie zapraszają wszystkie osoby starsze zamieszkujące miasto na cykl spotkań pod nazwą „Seniorze! Nie daj się oszukać”. Aby dotrzeć do jak najszerszej liczby odbiorców spotkania organizowane będą w salkach przy parafialnych wymienionych kościołów na terenie Świętochłowic. Prosimy o zapoznanie się z poniższym harmonogramem.

  • 11.03.2020 r. godz. 18.30 Kościół Matki Bożej Różańcowej w Świętochłowicach ul. Armii Krajowej 11,
  • 15.03.2020 r. godz. 14.00 - Parafia Ewangelicko-Augsburska w Świętochłowicach ul. Katowicka 31,
  • 17.03.2020 r. godz. 15.00 - Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Świętochłowicach u. Chorzowska 4,
  • 19.03.2020 r. godz. 10.00 - Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Świętochłowicach ul. Kubiny 10,
  • 20.03.2020 r. g. 9.00 - Parafia św. Józefa w Świętochłowicach Wojska Polskiego 13.

Zwracamy się z apelem, zwłaszcza do osób młodych – poinformujcie rodziców i dziadków o organizowanych spotkaniach z mundurowymi. Prelekcje będą okazją do przypomnienia im zasad bezpieczeństwa, zagrożeń, z jakimi mogą się spotkać oraz sposobów radzenia sobie w sytuacjach niebezpiecznych. Mundurowi omówią również sposoby działania przestępców. Zachęcamy do uczestnictwa w spotkaniu. Sami też powiedźcie rodzicom i dziadkom jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy. Zwykła ostrożność może uchronić ich przed utratą zbieranych latami oszczędności. Wspólnie ostrzeżmy seniorów przed osobami, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość.

Serdecznie zapraszamy!

SENIORZE, PAMIĘTAJ!

  • Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem!
  • Policja nigdy nie informuje telefonicznie o prowadzonych działaniach! Jeżeli odebrałeś taki telefon bądź pewien, że dzwoni oszust!
  • Nigdy w takich sytuacjach nie przekazuj pieniędzy, nie podpisuj dokumentów, nie zakładaj kont w banku i nie przekazuj nikomu swoich danych, numerów PIN i haseł!
  • Po takiej rozmowie natychmiast zadzwoń do kogoś bliskiego na znany Ci numer i opowiedz o tym zdarzeniu. Poinformuj Policję.
Seniorze! Nie daj się oszukać! Świętochłowiccy policjanci zapraszają na cykl spotkań

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.