Wiadomości z Świętochłowic

Seryjny złodziej tablic rejestracyjnych zatrzymany

 • Dodano: 2021-02-02 06:45, aktualizacja: 2021-02-02 06:48

Policjanci ze świętochłowickiej komendy zatrzymali seryjnego rabusia. Świętochłowiczanin w ciągu kilku dni ukradł kilkanaście tablic rejestracyjnych z zaparkowanych pojazdów. Usłyszał już zarzut kradzieży, za który grozi do 5 lat za kratami. 39-latek podejrzewany jest również o zniszczenie mienia. Postępowanie trwa...


Śledczy ze świętochłowickiej komendy prowadzili sprawę kradzieży tablic rejestracyjnych na terenie miasta. Żmudna i wnikliwa praca kryminalnych doprowadziły ich do ustalenia personaliów rabusia. W drugiej połowie stycznia policjanci pojechali do mieszkania mężczyzny i zatrzymali go. Jak się okazało, świętochłowiczanin działał głównie późnym wieczorem i nocą. Pozbywał się uprzednio skradzionych tablic, wyrzucając je. Jeszcze tego samego dnia 39-latek usłyszał zarzut kradzieży kilkunastu tablic rejestracyjnych z zaparkowanych pojazdów. Część tablic wróciła już do właścicieli. Ponadto mężczyzna podejrzewany jest również o zniszczenie mienia. Postępowanie trwa i niewykluczone, że mieszkańcowi Świętochłowic zostaną przedstawione kolejne zarzuty. Grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Komentarze (5)    dodaj »

 • Goldmia

  Dziwne że taka żmudna i wnikliwa praca policji... A wszystko zostało podane na tacy przez mieszkańców a o tym żadnej informacji bo po co.

 • Frop

  Kiedyś jeden taki zabrał tablice z miejsca wypadku zacierając ślady.

 • spacerowicz

  Niech sie policja zainteresuje porzuconym autem na Uroczysku na tzw. torze - lewa alejka zaraz za wjazdem na tor. Stało tam ostatnio lekko zdezelowane, może skradzione, na bodajże gliwickich blachach

 • zefel

  Jak policja ma się zainteresować porzuconym autem na takim odludziu skoro na ul. Tatrzańskiej co najmniej rok stała zdemolowana renówka, która zniknęła dopiero gdy ktoś ją podpalił, na Bytomskiej pomiędzy średnicówką a stadionem ponad tydzień stał zaparkowany na całej szerokości chodnika samochód na częstochowskich numerach.

 • spacer

  Często odwiedzają służby uroczysko więc może w końcu kiedyś by się może tym autem zainteresowali

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również