Wiadomości z Świętochłowic

Sezon świąteczny w pełni. Czy w Świętochłowicach pojawią się dekoracje?

 • Dodano: 2022-11-21 12:00

Za miesiąc będziemy obchodzili Święta Bożego Narodzenia. W sklepach można już zakupić choinki, mikołaje oraz inne świąteczne ozdoby. Co roku w śląskich miastach również pojawiały się dekoracje – najczęściej świetlne, zawieszane na latarniach. Czy w tym roku zobaczymy je na świętochłowickich ulicach?

Coraz bliżej święta

Trwają intensywne przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. W sklepach można już kupić świąteczne ozdoby, które mają wprowadzić nas wszystkich w wesoły i uroczysty nastrój. Z pewnością już niebawem dekoracje pojawią się również w przestrzeni miejskiej. Może się jednak okazać, że będzie ich mniej niż w poprzednich latach. Powodem są rosnące ceny energii elektrycznej oraz problemy finansowe samorządów.

Świąteczny klimat w Świętochłowicach

Czy w tym roku świętochłowickie ulice rozbłysną tysiącem świateł? Zapytaliśmy o to naczelniczkę Kancelarii Prezydenta Miasta. Niestety, nie mamy dobrych wiadomości dla miłośników świątecznych iluminacji.

- Z uwagi na podwyżki cen energii elektrycznej dotykające również budżet samorządów, tegoroczne iluminacje bożonarodzeniowe zostaną w Świętochłowicach ograniczone do terenu OSiRSkałka". Oczy mieszkańców odwiedzających ośrodek będzie cieszyć oświetlenie od strony ul. Bytomskiej oraz świąteczne oświetlenie budynku wielofunkcyjnego, przystani kajakowej i lodowiska – mówi Katarzyna Tomczyk, naczelnik Kancelarii Prezydenta Miasta Świętochłowice.

Nie zabraknie jednak miejskiej choinki oraz oświetlenia na wysepce na stawie „Skałka”.

- Ponadto, wzorem ubiegłego roku, oświetlona zostanie wyspa na środku Stawu „Skałka". W sobotę, 10 grudnia nastąpi tradycyjne, wspólne rozświetlenie miejskiej choinki. Będzie to główny punkt 3-dniowego świątecznego jarmarku, podczas którego oprócz zimowych przysmaków i świątecznych upominków nie zabraknie również muzycznych atrakcji – w tym występów świętochłowickich uczniów i przedszkolaków – dodaje.

Miasto Świętochłowice już teraz zaprasza na 3-dniowy jarmark bożonarodzeniowy.

Komentarze (7)    dodaj »

 • Mieszkanka

  By poczuć świąteczną atmosferę w mieście mam chodzić codziennie na spacery na Skałkę na dodatek przy niezbyt sprzyjającej obecnie pogodzie ? O braku czasu i wcześnie zapadających ciemnościach nie wspomnę. Centrum nie dość, że szare, ponure i brudne przez cały rok to udekorowane i świecące świątecznie wyglądało trochę weselej i cieszyło zdecydowaną większość mieszkańców.

 • no tak

  To kosztuje. Jak chcesz poczuć świąteczną atmosferę to kup sobie ozdoby do domu. Ludzie zimą i tak mało się będą kręcić, bo będą palić w piecach wszystkim, a zaoszczędzoną energię lepiej wykorzystać na oświetlenie uliczne, żeby nie było wyłączeń jak w Katowicach.

 • zefel

  Ty na pewno w domu siedzisz przy świeczkach, a nie raczej po ciemku bo świeczki też kosztują i do tego zatruwają środowisko.

 • tak ino pytom

  Ozdoby ozdobami. Mnie bardziej interesuje temat czy z racji rosnących cen energii będzie wyłączane lub ograniczane oświetlenie w przestrzeni publicznej, jak to ma miejsce np. w Katowicach? Jeśli tak, to mam nadzieję, że zacznie się od DTŚ-ki tak jak właśnie w Katowicach.

 • Mieszkaniec

  Zostawcie wyspę na skałce w spokoju! Te badziewne lampki które tam wisiały rok temu jakby wiatr je przyniósł to ozdoba? Haha.. A tylko zwierzęta płoszycie.

 • Fińskie domki

  Po co nam dekoracje skoro mamy fińskie domki!!

 • Maks

  A to sztorm na Skałce je za darmo?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również