Wiadomości z Świętochłowic

Skradziony agregat i jeden ze złodziei w rękach policjantów

 • Dodano: 2021-01-12 06:45, aktualizacja: 2021-01-12 08:34

Policjanci ze świętochłowickiej komendy zatrzymali jednego z podejrzewanych o kradzież agregatu. Zuchwałym złodziejem okazał się 26-letni świętochłowiczanin. Jednak kradzież urządzenia to nie jedyne przewinienie na jego koncie. Mężczyzna odpowie również m.in. za posiadanie środków odurzających oraz hodowle konopi. Grozi mu do 5 lat za kratami. Dochodzenie w dalszym ciągu trwa...
 

Do świętochłowickiej komendy na początku stycznia wpłynęło zgłoszenie o kradzieży agregatu prądotwórczego z terenu Ochotniczej Straży Pożarnej w Świętochłowicach. Sprawą natychmiast zajęli się śledczy z miejscowej policji. Żmudna i wnikliwa praca kryminalnych, a także zabezpieczony monitoring szybko doprowadził do ustalenia okoliczności zdarzenia oraz wizerunku podejrzewanych. W miniony czwartek jeden ze złodziei wpadł w ręce policjantów. Mężczyzna nie spodziewał się takiego obrotu sprawy. Okazał się nim być 26-letni mieszkaniec miasta. Stróże prawa odzyskali skradziony agregat. Ponadto podczas przeszukania w mieszkaniu mężczyzny, oprócz słoika z suszem roślinnym, policjanci znaleźli drewnianą szafę, w której mężczyzna hodował w doniczkach konopie. Badanie potwierdziło, że zabezpieczona substancja to marihuana. W chwili zatrzymania świętochłowiczanin miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Po nocy spędzonej w policyjnej celi usłyszał zarzuty. Odpowie teraz za kradzież agregatu wspólnie z inną osobą, posiadanie środków odurzających i ich hodowlę, a także posiadanie specjalistycznego sprzętu do uprawy konopi. Grozi mu 5 lat za kratami. O dalszym losie 26-latka zadecyduje wkrótce sąd.

Dochodzenie w dalszym ciągu trwa. Sprawę prowadzi Wydział Kryminalny świętochłowickiej komendy.

Serdecznie dziękujemy mediom za współpracę i pomoc w rozpowszechnieniu informacji. Jednocześnie prosimy o usunięcie zdjęć podejrzanych lub zamazanie twarzy, z uwagi na ustanie przyczyn publikacji. Dziękujemy również internautom za wszystkie przekazane sygnały i spostrzeżenia.

Komentarze (4)    dodaj »

 • krist

  powinien na dzień dobry pałą dostać złodziej jeden

 • Mieszkaniec

  Ot..przeciętny mieszkaniec Świętochłowic czyli elektorat begera

 • jolka

  Brawo. wyeliminować takie coś ze społeczeństwa.

 • ogrodnik

  Brawo Policja rwać te chwasty ile wlezie!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również