Wiadomości z Świętochłowic

Śląskie Święto Rowerzysty 2023. Peleton przejechał przez największe śląskie miasta

  • Dodano: 2023-06-19 13:45

W niedzielę, 18 czerwca, miłośnicy dwóch kółek wspólnie obchodzili Śląskie Święto Rowerzysty. Rowerowy peleton wyruszył z Parku Śląskiego w stronę gliwickiego rynku. Po drodze przewidziano kilka przystanków, na których do peletonu dołączały kolejne osoby. Finalnie było ich ponad 900!

Wielkie święto rowerzystów

Obchody Śląskiego Święta Rowerzystów rozpoczęto przy pelikanach w Parku Śląskim. Jedynym warunkiem uczestnictwa w imprezie było właściwie posiadanie roweru i uprawnień do jego prowadzenia. Peleton wyruszył o 10:50 i jadąc przez Chorzów i Świętochłowice, dotarł do Rudy Śląskiej, na plac Jana Pawła II, gdzie odbył się pierwszy przystanek. Następnie rowerzyści pojechali do parku Pileckiego w Zabrzu, na miejsce drugiego przystanku. Ostatnim punktem trasy był gliwicki rynek, gdzie odbył się finał Śląskiego Święta Rowerzysty 2023.

Łącznie peleton przejechał przez 5 miast, pokonując trasę o długości 32 kilometrów.

To już V edycja 

W 2023 roku Śląskie Święto Rowerzysty odbyło się już po raz 5. Pierwsza edycja odbyła się w 2018 roku – wówczas metą trasy był Skansen. Dzięki dużemu zainteresowaniu rowerową imprezą, organizatorzy postanowili zorganizować kolejne edycje. W tegorocznej edycji udział wzięło ponad 900 rowerzystów – być może w przyszłym roku uda się przekroczyć próg 1000 osób!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również