Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Służby badają przyczyny pożaru w budynku gospodarczym przy ul. Ślaskiej

  • Dodano: 2020-05-11 10:00, aktualizacja: 2020-05-12 10:15

W ubiegłym tygodniu, 7 maja o godzinie 03:30, Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach otrzymało zgłoszenie o pożarze w budynku gospodarczym przy ul. Śląskiej w Świętochłowicach.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej okazało się, że pożarem objęty jest dach i wnętrze budynku gospodarczego.

- Działania straży pożarnej polegały m.in. na: odłączeniu obiektu w energię elektryczną i wyniesieniu na zewnątrz butli z gazami technicznymi, które znajdowały się w budynku. Jednocześnie przystąpiono do podawania wody w natarciu na objęty pożarem budynek gospodarczy oraz prowadzono działania w obronie pozostałych obiektów znajdujących się na terenie zakładu. Z uwagi na budowę linii zasilającej z hydrantów wyłączone zostało z ruchu torowisko tramwajowe. W trackie działań zawaleniu uległ dach budynku gospodarczego na powierzchni ok. 450 m2. O godzinie 4:46 kierowanie działaniem ratowniczym przejął zastępca dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej - mówił rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach.

Pożar został opanowany ok godziny 6:00. Dalsze działania polegały na dogaszaniu słomy i pracach rozbiórkowych uszkodzonej konstrukcji dachu. Działania trwały 11 godzin i 17 minut.

Na miejsce zdarzenia przyjechało 21 samochodów pożarniczych, a w działania było zaangażowanych 73 strażaków. Na miejscu między innymi działały zastępy PSP ze Świętochłowic, Chorzowa, Bytomia, Rudy Śląskiej oraz druhowie z OSP Świętochłowice 1, funkcjonariusze Policji oraz Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, oraz Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego.

Przyczyna zdarzenia będzie ustalana przez biegłych.


Źródło: Redakcja / PSP Świętochłowice / FOT. OSP Świętochłowice 1

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • mieszkanka

    A to przecież to samo .Jeden właściciel .

  • Tadeusz

    Pożar nie miał miejsca w Zakładzie Uboju i Przetwórstwa Mięsa.Paliły się budynki gospodarstwa rolnego.BRONEX działa bez problemu.Sklap firmowy również.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.