Wiadomości z Świętochłowic

Spektakl muzyczny Zemsta

  • Dodano: 2022-02-03 06:15, aktualizacja: 2022-02-03 06:31

Skrajne poróżnienie społeczeństwa, brak miejsca na dialog i kompromis, nie mówiąc o przebaczeniu i zgodzie – to znak naszych czasów, ale czy tylko naszych? Gdyby tak było, nie powstałoby pewnie jedno z największych dzieł w historii polskiej komedii. Już w XIX wieku Aleksander Fredro, pisząc Zemstę, piętnował zachowania, które przeżywają współcześnie swój renesans. Czas na to, aby spisane niegdyś napięcia, intrygi i tajemnice, przybierając tym razem abstrakcyjno-fantastyczną formę, oddały jak lustro równie abstrakcyjne dzisiejsze napięcia społeczne. A wszystko to domknięte brzmieniami polskiego rocka lat 80-tych, by osadzić realia spektaklu w znanej nam rzeczywistości.

Czy stać nas na porzucenie Zemsty?

Zemsta jest produkcją półprofesjonalną, angażującą zarówno profesjonalistów jak i debiutantów. Realizacja spektaklu to próba interpretacji ponadczasowego utworu we współczesnych realiach, okraszona stylistyką zaczerpniętą z Alicji w Krainie Czarów oraz muzyką wykonywaną na żywo. Premiera spektaklu online miała miejsce 13 marca 2021 r.

Spektakl trwa 80 minut bez przerwy. Projekt stanowi trzecią i ostatnią część tryptyku komedii Aleksandra Fredry realizowanego przez Stowarzyszenie Kwestia Kultury – instytucję zarządzającą kulturą od strony jej produkcji, organizacji i promocji.

Na to niesamowite przedstawienie zapraszamy 14 lutego o godzinie 18:00.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w sekretariacie CKŚ i przed samym spektaklem.

Produkcja: Kwestia Kultury

Reżyseria: Wojciech Wójcik

Organizacja produkcji: Aneta Dereszewska

Muzyka: Dariusz Stojowski

Scenografia i kostiumy: Anna Trzcińska

Choreografia: Tymoteusz Skubiś

Obsada: Kacper Drabik, Łukasz Jureczko, Jagoda Libera, Marcin Lieber, Marta Olszewska, Bartek Patsidis, Monika Porwit, Hubert Skonieczka, Tymoteusz Skubiś

Zespół muzyczny: Sylwia Kawka, Damian Męsik, Mariusz Ociepa, Dariusz Stojowski, Damian Zwoliński

Chórki: Aneta Dereszewska, Monika Nowak, Marcin Pietrzyk

Spektakl muzyczny Zemsta

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również