Wiadomości z Świętochłowic

Spokojny długi weekend w Świętochłowicach

  • Dodano: 2024-06-04 08:00, aktualizacja: 2024-06-04 08:17

Wzmożone siły policyjnych patroli czuwały nad bezpieczeństwem podróżujących w trakcie minionego długiego weekendu. Pod względem zdarzeń drogowych możemy uznać, że przebiegł bezpiecznie. Od środy do niedzieli świętochłowiccy policjanci ujawnili 64 wykroczenia w ruchu drogowym, odnotowali 4 kolizje i zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących.

Wzmożone patrole

Za nami kolejny długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała. Od czwartku do niedzieli wiele osób skorzystało z możliwości bliższych lub dalszych wyjazdów. Nad bezpieczeństwem podróżnych już od środy czuwała większa liczba policyjnych patroli. Mundurowi sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Jak przebiegł weekend?

Patrząc na ilość zdarzeń drogowych w Świętochłowicach w ciągu minionych 5 dni, długi weekend możemy uznać za spokojny. Policjanci byli wzywani do 4 kolizji, ujawnili 64 wykroczenia w ruchu drogowym, z których 38 zakończyli ukaraniem kierujących mandatem karnym, pouczyli 24 osoby i skierowali 2 wnioski o ukaranie do sądu. Niestety nadal zdarzają się kierowcy, którzy lekceważą prawo i decydują się na jazdę po alkoholu.

Statystyki wojewódzkie

W skali województwa nad bezpieczeństwem na drogach każdego dnia czuwało ponad 2,5 tysiąca policjantów. Doszło do 17 wypadków drogowych, w których 23 osoby zostały ranne. W wyniku zdarzeń drogowych na szczęście nikt nie zginął. Odnotowaliśmy także 552 kolizje. Mundurowi ze śląskiej drogówki zatrzymali 184 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę, znajdując się pod wpływem alkoholu.

Mundurowi apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o odpowiedzialne zachowanie i zdrowy rozsądek. Osobny apel kierujemy też do członków rodzin, pasażerów i znajomych, którzy niejednokrotnie zgadzają się na prowadzenie pojazdu przez kierującego pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy bierni i nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowego przez nietrzeźwych kierujących!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również