Wiadomości z Świętochłowic

Spotkanie na temat mowy nienawiści z uczniami SP nr 3 w Świętochłowicach

  • Dodano: 2023-03-21 06:15, aktualizacja: 2023-03-21 08:00

W Szkole Podstawowej nr 3 w Świętochłowicach odbyła się prelekcja dla uczniów klas siódmych i ósmych pod nazwą „Stop nienawiści”.

O mowie nienawiści w SP nr 3

O tym, skąd bierze się dyskryminacja, uprzedzenia i rasizm oraz jak nie poddać się stereotypom opowiadała mundurowa ze świętochłowickiej komendy. Uświadamianie młodzieży o źródłach problemu, to jedno z kluczowych zadań policyjnych profilaktyków.

Dzisiaj, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Świętochłowicach mieli szansę poznać bliżej tematykę szeroko rozumianej mowy nienawiści. Przeprowadzona prelekcja o nazwie „Stop nienawiści” poruszała bardzo wrażliwą tematykę.

Mundurowa ze świętochłowickiej komendy w ramach zadań profilaktycznych opowiadała o tym, skąd bierze się dyskryminacja, uprzedzenia i jak nie poddać się stereotypom, które mogą prowadzić do hejtu oraz mowy nienawiści. Przytoczyła także kilka aspektów prawnych, dzięki którym policja może eliminować tego typu zachowania. Znajomość konsekwencji prawnych dyskryminacji i mowy nienawiści pozwoli tym młodym jeszcze osobom zrozumieć skalę i powagę problemu. Uczniowie klas 7 i 8 z zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu, chętnie odpowiadali na pytania i dzielili się swoimi dotychczasowymi doświadczeniami i problemami, które ich otaczają.

Komentarze (1)    dodaj »

  • wążzbozowy

    Zamiast skupić się na nauce sztuki konwersacji, mówi się o tym, czego nie wolno. Niedługo będzie jak w Japonii, ale od gorszej strony - sztuczne uśmiechy, obojętność i manga na urozmaicenie nudnego życia robocika w eurokołchozie. Nakazy, zakazy, regulaminy, kamery i procedury postępowania. Koszmar autorów opowiadań s-f z lat 70. i 80. ziszcza się na naszych oczach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również