Wiadomości z Świętochłowic

Spotkanie prezydenta Daniela Begera z mieszkańcami Lipin

 • Dodano: 2019-01-09 13:15, aktualizacja: 2019-01-09 14:35

Wczoraj w CKŚ "Grota" na Lipinach prezydent miasta Daniel Beger spotkał się z mieszkańcami, aby pomówić o największych problemach i wyzwaniach w tej dzielnicy Świętochłowic.

Na początku spotkania Daniel Beger podkreślił, że obecna władza wciąż boryka się z tak zwanymi „trupami wypadającymi z szafy”, bo jak twierdzi, efekty zarządzania miastem przez Dawida Kostempskiego są opłakane.

Obecnie wciąż trwa inwentaryzacja nieruchomości, w tym pustostanów, przygotowywane są umowy z Tramwajami Śląskimi, Wodociągami oraz z Tauronem, ograniczana jest liczba wydziałów w Urzędzie Miasta celem lepszej organizacji pracy oraz optymalizacji kosztów. Ogólny plan ma być mieszkańcom zaprezentowany do końca stycznia – wtedy też przekonamy się jak będzie wygląd budżet na rok 2019.

Prezydent odniósł się też do sytuacji w Radzie Miasta, gdzie ostatnia sesja zupełnie zmienia układ sił:

Mamy na tyle spokojną sytuację, że radni zaczynają rozumieć, że nasze działania mają sens. I to również takie działania naprawcze, jak sprzedaż limuzyny, która zupełnie do tego miasta nie pasuje - mówił Daniel Beger.

Wśród tematów, jakie intrygowały mieszkańców Lipin znalazły się między innymi pustostany, które przez zaniedbania i brak opieki stają się miejscami niebezpiecznymi – tutaj musi się najpierw zakończyć inwentaryzacja, wówczas część lokali zostanie wyremontowana i oddana jako mieszkania socjalne, których w mieście brakuje około 350.

Budynek dawnej szkoły i schroniska niszczeje w oczach, a na jego terenie powstaje nielegalne wysypisko odpadów – miasto ma w tej sprawie skontaktować się z firmą ochroniarską, która sprawuje nad nieruchomością pieczę, a jeżeli to nie pomoże, zostanie postawiony płot.

Wróciła również sprawa powrotu komisariatu policji na Lipiny. Na razie, ze względu na brak pieniędzy w kasie miasta została podjęta decyzja o reorganizacji pracy Straży Miejskiej. Co prawda wśród postulatów przedwyborczych Daniela Begera znajdował się punkt dotyczący likwidacji straży, to ze względu na plan finansowy miasta musi ona być jeszcze utrzymana. W ciągu następnego roku zostanie podjęta decyzja, czy ta służb spełnia swoją funkcję i czy jej utrzymanie jest celowe. Jeżeli znajdą się środki na komisariat policji, to ten na Lipinach również zostanie uruchomiony.

To tylko część problemów, o jakich rozmawiali mieszkańcy z prezydentem – zapraszamy do obejrzenia nagrania ze spotkania:

Komentarze (14)    dodaj komentarz »

 • koleś

  Dla Lipiński juz niema ratunku żal mi wos

 • oliwia

  Ciekawe, czy przez całą kadencję będzie powtarzał, jak Szydło - Przez osiem ostatnich lat...…."

 • Baczny obserwator

  Będzie bo sam nie ma żadnego pomysłu. Zobaczycie

 • Tj

  Pomysł to miał i to skuteczny jak omamic wyborców żeby dorwać sie do koryta.tj

 • zniesmaczona

  Byłem wiedziałem, ten człowiek nic dobrego nie zrobi. Wspomnicie moje słowa!

 • Tomek

  Jeszcze trochę auto postoi to za bezcen sprzedają i gdzie tu oszczędność??

 • mieszkanka

  a gdzie mój komentaż

 • Anna

  Może tam, gdzie słownik ortograficzny

 • Mieszkaniec

  Naóczycielu bez blendny.Przypominam o nietykecie.

 • mieszkanka

  Kurcze ale ciżba jak zwykle obiecanki cacanki niepowodzenia najlepiej zwalić na poprzedników

 • ELo

  A co? Może to obecny Prezydent jest winny temu, że Kostempski zastał miasto zadłużona na 30 milionów a zostawił dług na 100 milionów. Prze to teraz trzeba zaściskac pasa... Fajnie było chodzić sobie na Święta Miasta, Pożegnania Lata i inne imprezy. Tylko teraz mamy efekty...

 • gość

  że niby te 100 baniek to dużo? świony są zadłużone , ale ta kwota w ujęciu stosunkowym nie powala! poniżej średniej w kraju!

 • cogito

  Żeby być uczciwym należałoby dodać "zastał miasto z budżetem 100 mln, zostawił z 250 mln".

 • Filipiniorz

  Tyłu było trzeźwych. Hehe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.