Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Spotkanie z seniorami na temat bezpieczeństwa

  • Dodano: 2019-09-03 08:45, aktualizacja: 2019-09-03 09:02

W miniony piątek w OPS na terenie Świętochłowic odbyło się spotkanie edukacyjne na temat bezpieczeństwa osób starszych.

Wykład poprowadzili świętochłowiccy profilaktycy z Komendy Miejskiej Policji. Nie zabrakło na nim również dzielnicowych. Jest to kolejna inicjatywa mundurowych, w staraniach o uświadamianie seniorów, na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa i ich ochrony przed oszustami.

Świętochłowicka Policja systematycznie pracuje nad bezpieczeństwem seniorów zamieszkujących miasto

Wszystko po to, aby czuli się bezpiecznie w domu, na ulicy lub będąc na spacerze. Seniorzy to grupa społeczna, której należy się wyjątkowy szacunek, wymagają troski i zainteresowania nie tylko ze strony najbliższych. Dlatego, też policjanci systematycznie starają się ich edukować i przypominać o koniecznych środkach ostrożności w kontaktach z osobami, których nie znają.

Dzięki porozumieniu o współpracy na rzecz bezpieczeństw osób starszych, które zawarte zostało pomiędzy świętochłowicką Policją i OPS, w miniony piątek mundurowi przeprowadzili spotkanie z seniorami w ramach działań profilaktycznych „Seniorze, nie daj się oszukać! Prelekcja miała miejsce w Ośrodku Pomocy Społecznej, a uczestnikami byli mieszkańcy miasta, biorący udział w projekcie „Coby Starzikom żyło sie lepij”. Było to pierwsze spotkanie edukacyjne wpisujące się w cykl trzech zaplanowanych wykładów mających na celu ochronę świętochłowickich seniorów.

Mundurowi szczegółowo omówił różne metody działania oszustów, m.in. „na wnuczka”, „na policjanta” czy „na pracownika administracji”. Przekazali uczestnikom cenne rady ułatwiające im codzienne funkcjonowanie oraz mające na celu uchronić ich przed zagrożeniem ze strony oszustów. Stróże prawa przytoczyli również seniorom prawdziwe przykłady z codziennej służby. Uczestnicy natomiast mieli okazję, aby uzyskać od policjantów odpowiedz na nurtujące ich pytania oraz mogli podzielić się z pozostałymi uczestnikami swoimi dotychczasowymi doświadczeniami w omawianym temacie.

Przypominamy i przestrzegamy!

Należy uważać w kontaktach z obcymi osobami, dzwoniącymi pod numer naszego telefonu, wypytującymi o nasze sprawy osobiste czy finansowe. Policjanci nigdy nie wykonują takich telefonów ani nie odbierają osobiście żadnych pieniędzy! Po takiej rozmowie telefonicznej, której przebieg wyda nam się podejrzany, powinniśmy jak najszybciej poinformować o tym fakcie Policję, dzwoniąc na nr alarmowy 112.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.