Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Sprawy mieszkaniowe - Urząd Miejski w Świętochłowicach i MPGL informują o nowych zasadach

 • Dodano: 2019-04-16 07:45, aktualizacja: 2019-04-16 08:07

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Lokalowej oraz Urząd Miejski w Świętochłowicach informują o nowym podziale kompetencji związanych z obsługą mieszkańców w zakresie spraw mieszkaniowych.

Sprawdź, gdzie się udać!

Wnioski online w jednym miejscu Pobierz

Do pokoju 13 (niski partner) w Urzędzie Miejskim przy ul. Katowickiej 54 zapraszamy mieszkańców zainteresowanych następującym zakresem spraw:

 1. Wydawanie i przyjmowanie wniosków o zawarcie umowy najmu lokalu mieszkalnego, zamianę lokalu mieszkalnego i wstąpienie w stosunek najmu.
 2. Weryfikacja wniosków pod względem formalnym i ich rozpatrywanie przez Komisję Mieszkaniową. 
 3. Udzielanie informacji o sposobie rozpatrzenia wniosku.
 4. Prowadzenie rejestrów osób oczekujących na lokal mieszkalny z Gminy i ich weryfikacja.
 5. Aktualizacja wykazu lokali mieszkalnych do remontu, wydawanie propozycji lokalowych, przyjmowanie protokołów wyrażenia chęci zawarcia umowy najmu lub rezygnacji.

W Dziale Eksploatacji MPGL (ul. Tunelowa 2) nadal wykonywane są zadania w następujących obszarach:

 1. Sprawy związane z przekwalifikowaniem umowy najmu lokalu mieszkalnego na najem socjalny. 
 2. Sporządzanie umów o remont, najmu lokali mieszkalnych, aneksów do umów, zawiadomień. 
 3. Wypowiadanie umów najmu po uzyskaniu z Dział Windykacji wykazu najemców, którym należy wypowiedzieć umowy najmu z tytułu zadłużenia czynszowego. 
 4. Przyjmowanie zgłoszeń wolnych lokali mieszkalnych z ADM. 
 5. Prowadzenie spraw bieżących związanych z wykwaterowaniem lokatorów – dot. lokatorów, którzy przyjęli propozycje lokalowe i którym remontowane są lokale mieszkalne lub oczekują w kolejce na remont lokalu. 
 6. Prowadzenie spraw związanych z eksmisją lokatorów zamieszkujących w zasobach Gminy lub innych Wierzycieli, których budynki znajdują się na terenie Gminy.
Sprawy mieszkaniowe - Urząd Miejski w Świętochłowicach i MPGL informują o nowych zasadach

Komentarze (30)    dodaj komentarz »

 • mieszkaniec

  Ręka rękę myje . Nowy prezeski MPGL nie jest w stanie sam podjąć decyzji. Karierowicz - jakie ma doświadczenie - żadne

 • Rock81

  Nowy prezes mpgl powołany przez Begera a nie radzi sobie z komisją mieszkaniową. Widać teraz, że prezes mpgl czeka tylko na wytyczne prezydenta.

 • XXXX

  przecież do tego stanowiska trzeba mieć doświadczenie. wzięty po znajomości , nie znający miasta ani problemów - to co może sobą zaprezentować

 • @jod

  Czy to pomysł Begera?

 • Zniesmaczony

  A kto ma takie i podobne pomysły?

 • R.C.

  Za utworzeniem komisji w UM optował Grzegorz Porębski, dużo miesza w dziale nieruchomości. Na mój gust gość nieźle odjechany!

 • Zyga11

  Przecież ten facet zachowuje się jakby był po jakiś dopalaczach, nie dziwi mnie, że to wymyślił

 • Chris1

  Też mi się wydaje, że coś jest na rzeczy

 • Jaro

  Komisja mieszkaniowa przeniesiona do urzędu znaczy potrzeba zatrudnić kolejnych znajomych Begera i Pośpiecha w urzędzie.

 • Asia

  Czyli w mpgl-u jak była komisja to źle działała bo przenoszą, a teraz bedzie dobrze działać bo w urzędzie. Nie sądzę, że to coś zmieni. Bardziej chyba chodzi o jakieś pozoranckie działania, żeby coś się działo za panowania nowej władzy

 • Janek

  Po zamieszczonej powyżej grafice można stwierdzić, że jest to zmiana zrobiona przez UM - oni lubią takie obrazki. Czy ludzie w UM mają nas mieszkańców za głupków robiąc te grafiki- przecież tylko komisja mieszkaniowa jest przeniesiona do urzędu, reszta bez z mian.

 • Artur

  Pani prezes mpgl przeniosła komisję mieszkaniową do urzędu chyba pod wpływem wypitego piwka, bo sensu w tym nie ma żadnego

 • Adam

  Czy to prawda, że nowy prezydent pozatrudniał w spöłce swoich znajomych? Ktoś wie coś wiecej w tym temacie. Ile jest to osób i na jakich stanowiskach, bede wdzięczny za odpowiedź.

 • Fiona

  A znajomi Pana Kostempskiego byli zatrudnieni w spółkach i jednostkach gdy on był prezydentem.

 • go81

  tam jedynym kluczem jest to ze kandydowali z listy przyjaznych Świętochłowic

 • Krzysztof

  To trochę jeszcze ich zostało, ciekawe kto będzie następny i gdzie bo słyszałem, że radny Jacek Kamińnski przymierzany jest do "wodociągów", czas pokaże czy to tylko plotki czy jednak prawda

 • Mieszkaniec

  Jeżeli chodzi o tego Pana to jakoś mnie to nie razi . Poznałem i w moim odczuciu to bardzo kompetentna osoba a wiadomo ,że w urzędzie bywa z tym różnie. Na sesji nie raz narwany, ale wiedzę ma.

 • Adam

  A ile to jest osób? Tylko z tego stowarzyszenia?

 • Renia

  Nowe osoby zatrudnione (koledzy prezydenta) w MPGL-u, przeniesli komisję do UM, i to są te ich działania. Przecież trzeba coś zrobić, żeby ludzie nie mówili że nic się nie dzieje. Pytanie jest jedno, czy trzeba było zatrudnić tyle osób? Odpowiedź brzmi nie. Trzeba było dać znajomym ciepłe posadki.

 • Robo

  A to po co? Zmiana dla samej zamiany?

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.