Wiadomości z Świętochłowic

Stalker z Bytomia zatrzymany. Kryminalni ze Świętochłowic zatrzymali 41-latka

 • Dodano: 2020-10-16 07:00, aktualizacja: 2020-10-16 13:21

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uporczywe nękanie swojej byłej partnerki.

Do zatrzymania 41-latka doszło w dzielnicy Chropaczów. Za tego rodzaju zachowania grozić mu może nawet kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W miniony poniedziałek do świętochłowickiej jednostki zgłosiła się kobieta, która od dłuższego czasu jest uporczywie nękania przez swojego byłego partnera. Bytomianin śledził i wysyłał wiadomości sms, wzbudzając u 37-latki poczucie zagrożenia. Już następnego dnia w godzinach porannych mężczyzna ten został zatrzymany przez świętochłowickich kryminalnych. Teraz grozi mu kara do 8 lat więzienia, natomiast o jego dalszym losie zadecyduje sąd.


Stalking to przestępstwo!

Objawami stalkingu może być uporczywe śledzenie pokrzywdzonego, nieustanne przesyłanie mu krótkich wiadomości tzw. sms, wysyłanie maili na pocztę elektroniczną, próby poniżenia danej osoby w środowisku jej pracy lub miejscu zamieszkania oraz innego rodzaju powtarzalne zachowania godzące w poczucie bezpieczeństwa i prywatności nękanej osoby.
Wszystkie ww. oznaki aktywności sprawcy muszą odbywać się wbrew woli, a często też kontynuowane są pomimo zdecydowanego sprzeciwu adresata. Jeśli podejrzewamy, że mogliśmy stać się ofiarą stalkingu, nie bójmy się skontaktować z organami ścigania i zgłosić tego faktu. Często ignorowanie sprawcy, może prowadzić do eskalacji niebezpiecznych zachowań i stwarzać poważne zagrożenie dla życia i zdrowia ofiar stalkera.
Przestępstwo stalkingu jest przestępstwem wnioskowym. Oznacza to, że do pociągnięcia stalkera do odpowiedzialności karnej konieczne jest złożenie stosownego wniosku przez pokrzywdzonego do organów ścigania.

ZOBACZ NAGRANIE

Komentarze (5)    dodaj »

 • krist

  a może to ona winna?

 • heheh

  KASTA go wypuści na złość PISOWI

 • hahhaha

  Patol zamiast pracować to czaił się kobiecie pod domem .Ale ludzie mają zryte berety

 • Eva

  Trzeba tak reagowac ,natychmiast ,nie czekac na tragedie

 • Tępić takich

  Po tym zdjęciu widać że może chciał z pralki i prysznica skorzystać.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również