Wiadomości z Świętochłowic

"Stop prędkości" w liczbach. Świętochłowicka drogówka podsumowała działania

 • Dodano: 2021-05-17 08:15, aktualizacja: 2021-05-17 06:14

W miniony czwartek na terenie Świętochłowic policjanci z miejscowej drogówki przeprowadzili działania „Stop Prędkości”.

Akcja miała na celu egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń wynikających z przepisów o ruchu drogowym oraz zminimalizowanie liczby osób zabitych w wypadkach. Niestety nie obyło się bez amatorów szybkiej jazdy. Mundurowi ujawnili blisko 30 przekroczeń dopuszczalnej prędkości.

13 maja od wczesnych godzin porannych na terenie Świętochłowic miejscowa drogówka prowadziła akcję o kryptonimie „Stop prędkości”. Miała ona na celu egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń wynikających z przepisów o ruchy drogowym oraz zminimalizowanie liczby osób zabitych w wypadkach. Policjanci dokonywali pomiarów prędkości na terenie całego miasta, szczególnie w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Działania trwały do wieczora i wzięło w nich udział 8 mundurowych. Niestety nie zabrakło amatorów szybkiej jazdy. Stróże prawa z Wydziału Ruchu Drogowego w trakcie działań ujawnili blisko 30 naruszeń przepisów dotyczących prędkości. Apelujemy do kierowców o rozwagę.

Google NewsSubskrybuj Swiony.pl z Google News

Komentarze (5)    dodaj »

 • Mieszkaniec Piaśnik

  Kontrola prędkości w losowo wybranych miejscach, to bardzo dobry ruch prewencyjny. Szkoda, że w trakcie pomiarów nie zatrzymuje się do ukarania kierowców ciężarówek poruszających się po Piaśnikach w obrębie zakazu wjazdu dla pojazdów ciężarowych. Przez Piaśniki TIR-y jeżdżą jak TRANZYTEM , a Panowie z drogówki nie zauważają tego faktu w trakcie pomiarów prędkości.

 • Mieszkaniec Piaśnik

  Kontrola prędkości w losowo wybranych miejscach, to bardzo dobry ruch prewencyjny. Szkoda, że w trakcie pomiarów nie zatrzymuje się do ukarania kierowców ciężarówek poruszających się po Piaśnikach w obrębie zakazu wjazdu dla pojazdów ciężarowych. Przez Piaśniki TIR-y jeżdżą jak po autostradzie, a Panowie z drogówki nie zauważają tego faktu w trakcie pomiarów prędkości.

 • Proste

  Karać karać i jeszcze raz karać piratów bo patola nie rozumie apeli i próśb tylko bicie po kieszeni pomaga MANDATY muszą być wyższe Większość kierowców jest ok a patole eliminować Dlaczego Polacy to najlepsi kierowcy w Niemczech ? Bo kary są wysokie a policji duzo

 • gość

  zdajesz sobie sprawę, że oni nie łapią piratów tylko koło komendy tych co im się auto rozpędziło na 40 po podjeździe?

 • Marcin

  By sie zajęli naprawą tej dziurawej jak ser drogi, a nie napychaniem kieszeni komendantowi

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również