Wiadomości z Świętochłowic

Stowarzyszenie "Przyjazne Świętochłowice" zorganizowało opał dla osób potrzebujących

 • Dodano: 2020-01-15 09:45, aktualizacja: 2020-01-24 14:53

Niektórzy mieszkańcy Świętochłowic z niepokojem śledzą prognozy pogody. Każdy spadek temperatury w ich domach jest bardzo odczuwalny. Dlatego Stowarzyszenie "Przyjazne Świętochłowice" zorganizowało opał dla kilkunastu osób potrzebujących wsparcia.

Na początku stycznia członkowie Stowarzyszenia "Przyjazne Świętochłowice" przekazali najbardziej potrzebującym mieszkańcom naszego miasta opał.

- 11 stycznia 2020 - tę datę pani Stefania postanowiła zapisać w kalendarzu, bo tak była zaskoczona, gdy członkowie Stowarzyszenia Przyjazne Świętochłowice zaproponowali jej węgiel. Każdy z obdarowywanych dziś mieszkańców nie mógł uwierzyć, że ktoś o nich pomyślał i sprezentował opał. Były łzy szczęścia i wzruszenia oraz wiele ciepłych słów zarówno w kierunku Stowarzyszenia Przyjazne Świętochłowice, jak i Prezydenta Daniela Begera. Radni Agnieszka Beger i Jacek Kamiński osobiście życzyli mieszkańcom samych tak miłych chwil w nowym roku - czytamy na stronie stowarzyszenia.

Akcję na Facebook'u skomentował także prezydent Daniel Beger.

Kiedy niemal 5 lat temu powoływałem Przyjazne Świętochłowice Stowarzyszenie, w głowie mnożyły się działania uskuteczniające pomoc potrzebującym. Ostatnio członkowie stowarzyszenia przekazali grupie mieszkańców z Chropaczowa i Lipin opał. Trafił on również do Centrum i na Zgodę - napisał prezydent Daniel Beger. - Cieszę się, że kontynuują działalność w ramach organizacji. Jednocześnie zachęcam Was do tego, by włączyć się w aktywizację społeczną, w działalność proobywatelską. Nie ma znaczenia wiek, płeć, zawód. Liczy się dobre serce, szczerość i chwila czasu - dodał.

Prezydent zapowiedział także, żeby zachęcić mieszkańców do podobnych działań, wkrótce przedstawi formalne rozwiązania, które dodatkowo pozwolą na powołanie do życia rady osiedlowe oraz inicjatywę uchwałodawczą.

- Mamy, jako mieszkańcy, coraz większy wpływ, na to, co dzieje się w mieście. Warto skorzystać z okazji, by aktywnie włączyć się w działania na rzecz lokalnej społeczności - napisał prezydent.

Aby wesprzeć akcję Stowarzyszenia "Przyjazne Świętochłowice", wystarczy dokonać wpłaty na konto stowarzyszenia z dopiskiem "Przyjazne ciepło dla mieszkańców" na konto 18 1750 0012 0000 0000 4003 1097.

Zebraną kwotę przeznaczymy na kolejny zakup opału i rozdysponujemy wśród najbiedniejszych mieszkańców - czytamy na fanpage'u stowarzyszenia.

Zobacz także

Komentarze (39)    dodaj »

 • Wolny

  Brawo. Cieszy mnie że ludzie umią pomagać innym, nie tylko wośp raz w roku.

 • Kh

  Po prostu dziękuję

 • Ojciec

  Naplulbym im w twarz za takie falszywe akcje

 • wiedziałem

  Do wszystkich, którzy lżą tą inicjatywę... myślę że nieważne kto to zorganizował, ważne jest tu i teraz, a nie przepychanki polityczne. Fajnie , że ludzie skrzyknęli się i pomogli tym w potrzebie. Mam gdzieś czy to patologia , stonka, czy gorole - potrzebują po prostu pomocy.

 • zefel

  Akcja godna pochwały gdyby nie była zrobiona pod publikę. Kiedy robi się dobre uczynki z serca to się nie trąbi o tym na lewo i prawo.

 • gość

  więcej zdjęć niż tych worków z opałem.....żenujące!

 • Alias

  Bardzo fajny pomysł dobrzy ludzie ☺☺☺ ludzi

 • Ani za B , ani za K...

  ...czy rozdawnictwo w postaci węgla można nazwać łapówką dla potencjalnych wyborców?

 • Fb

  Ciekawe że przed świętami jakoś nic nie rozdawali,teraz widmo referendum to trzeba na szybko przychylnych wyborców połapać za worek węgla.Mieszkańców za worek węgla a radnych za stołki w spółkach miejskich,kupczenie, cygaństwo i obłuda nic więcej.

 • Jacek

  Dziękujemy ze będzie więcej dymu I smogu z tych kopcichow! Ja Panu Panie Beger podziekuję przy referendalnej urnie....

 • PrzyjaźniWyZłodzieje.... .

  Kolejni, którym się wydaje, że mogą kupić wyborców, za wyborców pieniądze, Lipiny dzielnica milionerów, tam mało kto musi pracować, a przyjaźni myślą, że skoro są biedni to są głupi. Zresztą za głupich mają i próbują zrobić wszystkich mieszkańców Świętochłowic, a jedyni biedni i głupi, są przyjaźni.

  • PrzyjaźniWyZłodzieje.... .
   2020-01-15 18:35
  • odpowiedz
 • Zibi

  W zagajnikach od Piaśnik do granicy miasta z Bytomiem wystarczy pozbierać leżące drzewa, pociąć je na kawałki i przekazać biednym.

 • gość

  przekazać? przecież jak by im zimno było to by sami nazbierali połamańców! szczególnie , że to doskonała brzoza często jest, a i tak nic nie robią. lata temu ops w chorzowie miał dębinę do porąbania i pocięcia (użyczonym sprzętem) i wykorzystania na opał, nie było chętnych bo by się bezrobotni spocili.

 • Robertt

  Akcja podobna do rozdawania pączków w trakcie kampani kałolicji. Podczas szczerej pomocy nikt się nie lansuje. Hipokryzja, którą posługują się z lewa i prawa.

 • wiedziałem

  pogięło Cię... kto tu się lansuje. Najlepiej dla Ciebie to nic nic robić, ale dużo mówić.... idź na skałkę ...zawody żużlowe są". Możesz z Delfinem sobie pokibicować

 • Robertt

  Nie no jasne. Rozdam parę worków z węglem, porobimy sobie zdjęcia, trzeba zbić polityczny kapitał przecież. Czysty spontan. Co do delfina to możesz z nim iść nawet do łóżka. Daruj sobie takie riposty godne namolnego żula. Głosowałem akurat na Begera co nie oznacza, że bez warunkowo akceptuje wszystkie jego akcje.

 • Olek

  Ludzie, litości to są ludzie od begera winni obecnego marazmu

 • Mieszkam tu

  Zatruwajcie środowisko dalej, tu nic nie robi się by jakość powietrza była lepsza, wstyd i brak słów

 • The ring

  Jedyne ugrupowanie któremu warto zaufać w przeciwieństwie do razem wykarczowanych i pseudoslazakow

 • Ola

  Stowarzyszenie prezydenta i jego niemej na sesji żony. Żenada

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.