Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Stróże prawa apelują o zdjęcie nogi z gazu, ostrożność i rozsądek za kierownicą

  • Dodano: 2020-04-17 07:30, aktualizacja: 2020-04-17 07:48

Wprowadzony w Polsce stan epidemii spowodował, że na świętochłowickich drogach można zauważyć mniej pojazdów.

Niestety w wielu przypadkach, obecna sytuacja powoduje, że zmniejszone natężenie ruchu zachęca kierowców do przekraczania prędkości ponad dopuszczalną. Dlatego też apelujemy o przestrzeganie przepisów oraz rozsądek na drodze.

Szczególnie apelujemy o zdjęcie nogi z gazu

 Nie ryzykuj! Pamiętaj – życie masz tylko jedno, podobnie jak pasażerowie, których wieziesz.

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Jako najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pieszym. W przypadku potrąceń pieszych już nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka. Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach.


Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań. Pamiętajmy, że bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, własnych umiejętności.

Stróże prawa apelują po raz kolejny o ostrożność i rozsądek za kierownicą. Wprowadzony w Polsce stan epidemii spowodował, że na świętochłowickich drogach można zauważyć mniej pojazdów. Niestety w wielu przypadkach, obecna sytuacja powoduje, że zmniejszone natężenie ruchu zachęca amatorów szybkiej jazdy do przekraczania prędkości ponad dopuszczalną. Nie ryzykuj! Zdejmij nogę z gazu! Nadmierna prędkość jest przyczyną wielu tragicznych zdarzeń drogowych.

Pamiętaj!
Przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy, wysokim mandatem oraz 10 punktami karnymi.
Przypominamy, że to policjant w czasie kontroli drogowej, po stwierdzeniu przekroczenia prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym-zatrzymuje kierowcy prawo jazdy i przesyła je do właściwego starosty, który wydaje decyzję administracyjną i formalnie zatrzymuje dokument.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Tsv

    To może panowie policjanci zajmą się kretynami którzy biją rekordy prędkości na ul.Beskidzkiej.Tylko czekać na śmiertelne potrącenie.Banda debili z pełnoletnich bmw i amerykańskich muscle carów robią sobie tor wyścigowy z w/w ulicy.O dawcach organów na 2 kółkach nie wspominając.Wieczorem i w nocy to się robi już tu cyrk

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.