Wiadomości z Świętochłowic

Stworzono zbiórkę na rzecz dzieci śmiertelnie potrąconej 19-latki!

 • Dodano: 2021-08-02 07:45, aktualizacja: 2021-08-02 08:26

W sobotę, 31 lipca, w centrum Katowic doszło do tragedii. Na ulicy Mickiewicza, 19-letnia kobieta zginęła pod kołami autobusu. Okazało się, że osierociła dwójkę dzieci, które wymagają stałej opieki. Abu zapewnić dzieciom godny byt, zorganizowano zbiórkę pieniędzy, które zostaną przeznaczone na zaspokajanie potrzeb maluchów.

Zbiórka na godny byt

Dzień po tragedii, do której doszło w samym centrum Katowic, stworzono zbiórkę na rzecz dzieci 19-latki, która zginęła pod kołami autobusu. Zgromadzone pieniądze zostaną przeznaczone na lepszy start dla dwójki osieroconych przez kobietę dzieci. Zbiórka jest kontrolowana przez siostrę zmarłej. Celem zbiórki jest zebranie 5 000 złotych – na ten moment udało się nazbierać niemalże połowę tej kwoty. Aby przejść do zbiórki wystarczy kliknąć TUTAJ. Liczy się każde wsparcie!

Tragedia w centrum Katowic

W sobotę, 31 lipca w sercu Katowic kierowca wjechał w tłum ludzi stojący na ulicy. Do zdarzenia doszło na ulicy Mickiewicza, wczesnym rankiem. Ranne zostały dwie osoby, zaś jedna – 19- letnia kobieta – zmarła wskutek potrącenia przez autobus. Osierociła dwójkę małych dzieci. Kobieta niebawem miała wziąć ślub, jednak niestety nie doczekała tego dnia. 31-letni kierowca, który śmiertelnie potrącił kobietę, usłyszał zarzuty zabójstwa 19-latki i usiłowania zabójstwa dwóch osób. Za dokonany czyn grozi mu kara 25 lat więzienia lub dożywocie. Policja ustaliła, że kierowca brał udział w 8 kolizjach drogowych, a autobusem jeździł od 10 lat.

Śląsk w żałobie

Wyrazy współczucia i kondolencje dla rodziny zmarłej złożyli między innymi prezydent Katowic Marcin Krupa a także prezydent Świętochłowic, Daniel Beger - potrącona 19-latka była mieszkanką Świętochłowic.

-Rodzinie Zmarłej składam wyrazy głębokiego współczucia. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by pomóc wyjaśnić przyczyny tej tragedii" - napisał na swoim profilu na Facebooku prezydent Katowic Marcin Krupa.

-Jestem głęboko poruszony porannym wydarzeniem w Katowicach, w którym tragicznie zginęła młoda mieszkanka naszego miasta. Taka sytuacja w ogóle nie powinna mieć miejsca. Mam nadzieję, że sprawa zostanie szybko wyjaśniona. Do czasu wyjaśnienia proszę o powstrzymanie się w ferowaniu wyroków i komentowania. Rodzinie i znajomym składam najszczersze wyrazy współczucia - pisze Daniel Beger, prezydent Świętochłowic.

Zarząd Transportu Metropolitalnego zapewnia, że sprawa zostanie wyjaśniona najszybciej, jak to możliwe. Na swojej stronie internetowej opublikowali wpis, w którym potępiają zachowanie 31-letniego kierowcy.

Zobacz także

Komentarze (76)    dodaj »

 • Ala

  Chcialabym w koncu poznac twarze tej bandy gn.kow ktorzy doprowadzili do tagedii dwoch osob i ich rodzin... bo o nich jakos cisza. Wątpie zeby miasto Katowice nie mialo na głownych ulicach w centrum monitoringu

 • fakty

  Dzięki monitorowaniu miasta sprawcy bijatyki już zostali ujęci i odpowiedzą za swoje czyny. Sąd również ich ukarze.

 • Morfeusz

  A no życie można bardzo szybko stracić lub można je sobie szybko zmarnować niestety każdy z nas musi nosić swój krzyż aż do końca swoich dni !!! Szkoda dziewczyny !!!

 • dobra dusza

  Szkoda, że nie można wpłacać w końcu to dla dzieci. Odwieście tę zrzutkę bo kierowca też zbiera.

 • Mieszkaniec

  Lepszy byt to jaki? Czy ojciec im to zapewni?

 • ***** ***

  Matka Polka dej dej dej

 • ...

  Ja przestoń fandzolić na kierowcy tyż zbiyrajom na zrzutce.

 • Mieszkaniec

  Np i co w związku z tym? Czy to ma być wyścig?

 • Xxx

  Nie ma wam wstyd co wy macie z tymi pieniędzmi i nie osądzajcie jej już nie żyje a ile bólu przeszła wpadając pod ten aitobus a żadne pieniądze jej dzieciom matki nie wrócą a ojca dzieci mają jednego

 • Mieszkaniec

  Czy ten ojciec da radę to się okaże

 • PróbującObiektywnie

  Cóż, jedno jest pewne - straszne zdarzenie i straszna śmierć. Ale nie można tego oceniać 0/1 bo na to co się zdarzyło składa się więcej niż jedna okoliczność:- kierowca - niewątpliwie nie powinien był zrobić co zrobił - czyli ruszyć, pytanie czy poczuł się faktycznie zagrożony (miał prawo), czy też - co gorsza - stwierdził że patologiczną sytuacją na ulicy zarządzi w taki sposób,- patologiczne zachowanie osób na ulicy - kto widział filmy to wie o czym pisze - kto normalny tłucze się rano na ulicy mając gdzieś zagrożenie ze strony pojazdów (równie dobrze mógł ktoś wpaść w tłum nie wyhamowując)?,- dziewczyna i jej partner - mieli prawo pójść na imprezę, bo dlaczego nie? Jeżeli dzieci były pod dobrą opieką dziadków. Tylko że w całym tym zamieszaniu znaleźli się w nieodpowiednim miejscu, czasie i Z NIEODPOWIEDNIM TOWARZYSTWEM (które chcieli uspokoić).Życia szkoda. R.I.P.

 • kryminaliści

  Podłość ludzka nie zna granic...na jej profilu ktoś robi profanację jej zwłok.

 • Mieszkaniec

  Profilu zmarłej nie widziałem na szczęście został usunięty hejtujacy obydwie strony są podli

 • Zbulwersowana

  Strasznie dużo tu komentarzy i pytań co z Niej za matka. I mam pytanie do osób piszących te ohydne rzeczy: Gdzie byli wasi rodzice gdy trzeba było uczyć szacunku ????? Może to wy w tym momencie reprezentujecie zachowania patologiczne, które wynieśliscie z domu. Czy rodzice są dumni ? Nawet nie wiedzą bo nikt się nie podpisuje....

 • Mieszkaniec

  Szacunku uczą nie tylko rodzice

 • Danka

  Brawo najtrafniejsze podsumowanie

 • Kris

  Swiete slowa

 • morze przemocy

  Ci co wypisują oczerniające zmarłą komentarze to są osoby patologiczne. Wylewają na nią ocean hejtu. Mam nadzieję, że spotka ich za to odpowiednia kara. W sieci nic nie ginie.

 • Mieszkaniec

  Hejt w obydwie strony jest podły

 • Danusia

  Narzeczony w ogóle pracuje ?

1234

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.