Wiadomości z Świętochłowic

Sukces policjanta ze Świętochłowic. Patryk Klekot z KMP otrzymał tytuł Superdzielnicowego

 • Dodano: 2023-04-29 14:45

Młodszy aspirant Patryk Klekot z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach otrzymał tytuł Superdzielnicowego w plebiscycie organizowanym przez Komendę Główną Policji oraz Telewizję Puls. Na co dzień dzielnicowy pełni służbę w rejonie Śródmieścia i Śródmieście Zachód w Świętochłowicach. 

Plebiscyt na Superdzielnicowego został rozstrzygnięty

Akcja #DzielnicaBEZstrachu była organizowana w tym roku po raz pierwszy przez TV Puls wraz z Komendą Główną Policji. Plebiscyt ten miał na celu wyłonienie najpopularniejszego, najbardziej aktywnego i skutecznego dzielnicowego, a związany był z emisją serialu telewizyjnego emitowanego w TV Puls - "Dzielnica Strachu".

W głosowaniu internetowym, które rozpoczęło się 3 kwietnia i trwało do 21 kwietnia, zwyciężył Patryk Klekot ze Świętochłowic. Internauci wskazywali nie tylko na najlepszego dzielnicowego, ale też opisywali najbezpieczniejsze polskie dzielnice. 

Pełna lista zwycięzców:

 1. Młodszy aspirant Patryk Klekot.
 2. Młodszy aspirant Marta Szulc, Komenda Powiatowa Policji w Wągrowcu
 3. Sierżant Kacper Ciołek, Komisariat Policji Poznań Północ - Komenda Miejska Policji Poznań
 4. Młodszy aspirant Tomasz Witański, Komisariat II w Katowicach - Komenda Miejska Policji w Katowicach
 5. Młodszy aspirant Marcin Kolański, Komisariat Policji w Tuliszkowie - Komenda Powiatowej Policji w Turku.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/rbThC7twShA" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture; web-share" allowfullscreen></iframe>

Patryk Klekot ma 10-letnie doświadczenie w pracy w policji

Patryk Klekot jest absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne, broniąc pracy magisterskiej związanej z tematem „Bezpieczeństwo wewnętrzne państwa wobec ruchów migracyjnych w opiniach mieszkańców województwa śląskiego w latach 2015-2018”.

Swoją służbę w policji rozpoczął 10 lat temu. Na początku, tuż po ukończeniu kursu podstawowego, swoje pierwsze policyjne kroki stawiał w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach, gdzie dołączył w szeregi Kompanii Honorowej.
Po 3 latach przeniósł się do Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach, gdzie początkowo służył jako policjant Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. Tam dał się poznać jako osoba wrażliwa, zawsze chętna do pomocy każdemu, kto tego potrzebuje, zwyczajnie jako dobry człowiek. Po roku został dzielnicowym rejonu Śródmieście w Świętochłowicach, a w 2022 roku objął rejon Śródmieścia Zachód. W swojej pracy realizuje się w pełni, chętnie i skutecznie pomagając ludziom w ich codziennych problemach. Nie raz mieszkańcy, którym pomagał, dziękowali mu za okazane wsparcie i pomoc.

W pracy duży nacisk kładzie na zagadnienie przemocy w rodzinie i problemy alkoholowe. Jest zdecydowany i stanowczy, co pomaga mu w skutecznej pomocy mieszkańcom dzielnic, w których pracuje. Wielokrotnie w swojej pracy pomagał małoletnim, dla których ich rodzinny dom nie był bezpieczny.

Prywatnie jest osobą bardzo ciepłą i rodzinną, jest ojcem 3-letniej Poli. Większość wolnego czasu spędza ze swoimi najbliższymi, lecz dla równowagi lubi rankiem biegać w samotności by dobrze i z energią rozpocząć dzień.


Źródło: KMP w Świętochłowicach

Komentarze (3)    dodaj »

 • Jo

  Śródmieście;) jakie Śródmieście taki policjant haha

 • Mieszkaniec

  Wielu innych dzielnicowych również zasługuje na uznanie a te wszystkie plebiscyty konkursy to są o d..e roztrzaść

 • ON

  Inni mu do pięt nie dorastają a wręcz powinni zakończyć pracę w policji

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również