Wiadomości z Świętochłowic

Świąteczna zbiórka dla potrzebujących

  • Dodano: 2019-12-24 08:30, aktualizacja: 2019-12-24 08:34

Wczoraj mundurowi świętochłowickie komendy odwiedzili rudzki Domu Pomocy Społecznej.

Głównym celem wizyty było przekazanie bożonarodzeniowych darów na ręce Sióstr Zakonnych. Niebawem zgromadzone ubrania, zabawki i gry edukacyjne otrzymają podopieczni i dzieci z najuboższych rodzin, których rodzice nie mogą pozwolić sobie na dodatkowe wydatki w czasie świąt.

Święta to czas radości, dlatego mundurowi nie zapominają o potrzebujących, szczególnie najmłodszych. Ubrania, zabawki i gry edukacyjne - takie upominki zgromadzili świętochłowiccy policjanci, w trakcie zorganizowanej przed świętami zbiórki wśród pracowników i mundurowych miejscowej komendy. Każdego dnia worek z upominkami robił się coraz większy i większy. Ostatecznie zebrane wspólnymi siłami dary z ledwością zmieściły się do radiowozu. Dzisiaj trafiły do rąk Sióstr Zakonnych, które prowadzą Dom Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej. Niebawem przekazane zostaną podopiecznym oraz dzieciom z najuboższych rodzin, których rodzice nie mogą sobie pozwolić na dodatkowe wydatki w czasie świąt.

Stróże prawa miejscowej komendy cyklicznie prowadza zbiórki dla będących w potrzebie. Inicjatywa realizowana jest systematycznie od około 2 lat, jednak przed świętami ma dużo większe znaczenie zarówno dla potrzebujących, jak i mundurowych. Wszystko po to, aby na twarzach tych, którzy doświadczają niejednokrotnie trudnej sytuacji życiowej pojawiły się uśmiechy w trakcie świąt. Siostry Zakonne serdecznie podziękowały za otrzymane dary i podkreśliły, że w okresie przedświątecznym pomoc policjantów ma szczególne znaczenie, bowiem wiele rodzin w te święta właśnie dzięki nim otrzyma prezenty.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Karol

    W Świętochłowice chyba też są instytucje, którym można by pomóc. Ruch Śląska jest dużo zamozniejszym miastem niż Świętochłowice co widać w dofinansowaniu placówek pomagajacych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również