Wiadomości z Świętochłowic

Światowy Dzień Pamięci Wypadków Drogowych. Działania świętochłowickiej drogówki

  • Dodano: 2023-11-20 12:15

Wczoraj 19 listopada obchody Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych policjanci ze Świętochłowic wykorzystali na profilaktykę kierowców, wręczając im specjalnie ulotki i odblaski, a także przestrzegając i informując o możliwych zagrożeniach na drogach. Obchody te stwarzały okazję do zwrócenia uwagi na globalny problem, jakim są wypadki drogowe i ich ofiary.

Obchody Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych

Mundurowi z miejscowej komendy chcąc zniwelować tego typu zdarzenia, przeprowadzili szereg czynności mających na celu poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach.

19 listopada od wczesnych godzin porannych pracowali na ulicach, badając stan trzeźwości kierujących. W tym dniu mundurowi dokonywali także pomiarów prędkości, co miało na celu zatrzymanie piratów drogowych. W ten sposób policjanci starali się wpłynąć na bezpieczeństwo. Dodatkowo przeprowadzali oni rozmowy z kierującymi, wręczali im ulotki przypominające o zachowaniach koniecznych do spełnienia warunków bezpiecznej jazdy. Wiele osób otrzymało w ten dzień odblaski, które zwiększają naszą widoczność i pozwalają zniwelować wiele zagrożeń na drogach.

Zachęcamy, by nosić je nie tylko wówczas, gdy wymagają tego przepisy, ale także w obszarze zabudowanym - zwłaszcza po zmroku w słabo oświetlonych miejscach. Dajemy w ten sposób szansę kierowcy, by ten mógł odpowiednio zareagować. - czytamy na stronie KMP Świętochłowice.

Do kierowców natomiast apelujemy o pamięć, że nawet najmniejsza ilość alkoholu w organizmie powoduje obniżenie koncentracji i opóźnia czas reakcji kierującego. Ponadto przypominamy, aby zdjąć nogę z gazu, szczególnie podczas okresu jesienno-zimowego, z którym mamy właśnie do czynienia.  Kultura i wzajemny szacunek na drodze oraz stosowanie się do przepisów ruchu drogowego prowadzi do zwiększenia bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. - dodają policjanci.

Zadbajmy o to, aby Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych nie dotyczył nas samych.

Światowy Dzień Pamięci Wypadków Drogowych. Działania świętochłowickiej drogówki / fot. KMP Świętochłowice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również