Wiadomości z Świętochłowic

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w SP 17

  • Dodano: 2021-04-15 08:15, aktualizacja: 2021-04-15 06:01

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia, mające na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. W tym roku Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 17 po raz kolejny włączyła się do corocznej ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Na Niebiesko”.

W piątek 9 kwietnia uczniowie jak i nauczyciele szkoły w czasie e-lekcji ubrali się na niebiesko, mieli wycięte z papieru niebieskie serduszka oraz niebieskie tła na Teamsach, by pokazać w ten sposób solidarność z osobami z autyzmem. Ale to nie wszystko!

Tego dnia wszyscy uczniowie mogli, dzięki prostym eksperymentom doświadczyć, jak postrzega świat osoba z autyzmem, oglądać filmy edukacyjne dotyczące autyzmu, brać udział we wspólnym śpiewaniu utworu zatytułowanego „Jasne niebo” autorstwa zespołu Tolerancja.

Uczniom i wychowawcom udało się nagrać wirtualny chór, który wraz z zespołem „Tolerancja” zaśpiewał piosenkę o znaczącym przekazie. Tego dnia został ogłoszony także konkurs szkolny pt. „Autyzm – widzę, rozumiem, pomagam”.

Wszystkie podjęte w tym dniu działania miały na celu podnoszenie świadomości naszych uczniów na temat autyzmu, zwrócenie uwagi na problemy i potrzeby osób z autyzmem, ale również na ich wyjątkowość. W końcu to różnorodność sprawia, że świat jest tak barwny i osobliwy!

Film podsumowujący akcję można zobaczyć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=sNu7kseJuVQ

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.