Wiadomości z Świętochłowic

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w ZSO

  • Dodano: 2020-10-12 06:00, aktualizacja: 2020-10-12 06:12

W piątek, 2 października uczniowie ZSO hucznie obchodzili Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Nauczyciele oraz dzieci  i młodzież udowodnili, że matematykę można połączyć ze świetną zabawą.

Już od rana w szkole królowała tabliczka mnożenia – specjalne Patrole Egzaminacyjne sprawdzały jej znajomość nie tylko przez uczniów, ale także nauczycieli. Po budynku krążyła Wróżka matematyczka, która zachęcała wszystkich do świetnej zabawy. W trakcie lekcji do każdej klasy przychodzili – wybrani wcześniej na podstawie konkursów  – egzaminatorzy. Niemałe wrażenie na uczestnikach robiło to, że dzieci z SP5 sprawdzało wiedzę uczniów LO.

Każda osoba, która zdała egzamin, otrzymała tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz imienną legitymację. Wyłoniono także spośród uczniów LO Mistrza Mnożenia, a w gronie dzieci z SP5 – Mistrza Tabliczki Mnożenia. Nagrodzono również najbardziej kreatywnych uczniów, którzy zadziwili wszystkich pomysłowością w przygotowaniu stroju związanego z tym działem matematyki.

Wspaniałą atmosferę tworzyły też  wspólne śpiewy oraz wygłaszanie rymowanek, dzięki którym nawet najmłodsze dzieci znają niektóre działania. Matematyka wkroczyła także do sali gimnastycznej – uczniowie z własnych ciał ułożyli działanie – oraz na lekcję języka włoskiego, na której nauczycielka uczyła tabliczki mnożenia po włosku.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia był obchodzony w ZSO po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni – wszyscy świetnie się bawili, więc warto za rok zorganizować imprezę ponownie.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Rodzic

    Super Inicjatywa. Widać, ktoś tam myśli :)

  • Asia

    Alina żegnamy. Nie wracaj, teraz tak miło bez politykowania, przekleństw

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.