Wiadomości z Świętochłowic

Świetlicowe podróże uczniów SP nr 5

  • Dodano: 2021-03-18 08:15, aktualizacja: 2021-03-18 06:40

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w ramach zajęć świetlicowych co piątek biorą udział w ciekawych zajęciach w ramach cyklu spotkań „ITALOVE”. Tym razem wyruszyli w podróż do Wielkiej Brytanii i Francji, a także przenieśli się do czasów prehistorycznych, aby spotkać się z dinozaurami.

Dzieci z ogromnym zainteresowaniem „zwiedzili” Wielką Brytanię, po której jeździli czerwonym autobusem. W sali anglojęzycznej przygotowano miniwystawę kultury brytyjskiej, dzięki której pierwszo- i drugoklasiści nauczyli się rozpoznawać flagę Wielkiej Brytanii oraz charakterystyczne dla tego kraju miejsca. Z niekłamanym zdumieniem dzieci przyjęły wiadomość o czerwonych budkach telefonicznych.

Celem kolejnej podróży była Francja. Paryż to jedna ze światowych stolic mody, a więc musiał się odbyć pokaz, podczas którego uczniowie z ogromnym zapałem zaprezentowali wspaniałe kreacje inspirowane Francją. Dzieci stworzyły piękne makiety Paryża, a w nagrodę ze smakiem zjadły francuskie ciasteczka. Zajęciom towarzyszył cudowny zapach mydełek prosto z Prowansji.

Podróżować można po całym świecie, ale możliwe jest także cofnięcie się w czasie – i tego dokonali uczniowie SP5. Świetlica zamieniła się w prehistoryczną krainę, w której królowały ogromne diplodoki, brachiozaury i inne gady.

Dzieci bardzo lubią zajęcia w ramach „ITALOVE” – zawsze wracają do domu uśmiechnięte i z zaangażowaniem opowiadają o przygodach, które przeżyły. Młodzi odkrywcy mają okazję rozwijać swoje umiejętności plastyczne oraz dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, a to wszystko poprzez coś, co dzieci lubią najbardziej – przez zabawę.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Mika

    Fantastyczna ekipa nauczycirli, widać że "im się chce".

  • Mamuśka

    Cieszymy się, że nasze dzieci mają tak przyjazną pod każdym względem szkołę! Nie chcą wracać do domu. To chyba najlepszy znak ;)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również