Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowiccy dzielnicowi wspomagają sanepid przy kontroli przestrzegania obostrzeń

  • Dodano: 2021-01-25 08:15, aktualizacja: 2021-01-25 06:55

Dzielnicowi ze Świętochłowic wspomagają inspektorów sanitarnych w trakcie kontroli sklepów. Ich celem jest weryfikacja przestrzegania przepisów dotyczących zasłaniania ust i nosa, dezynfekcji, zachowania odległości oraz ilości osób na terenie obiektów. Wszystko po to, aby zapobiec i ograniczyć transmisję koronawirusa. Apelujemy o przestrzeganie aktualnych obostrzeń, których celem jest ochrona zdrowia i życia nas wszystkich.

Epidemia koronawirusa nadal trwa. Świętochłowiccy policjanci nieustannie realizują zadania mające na celu przeciwdziałanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. W związku z obostrzeniami oraz obowiązkowym ściśle określonym reżimem sanitarnym w placówkach handlowych, miejscowi mundurowi wspomagają w trakcie kontroli inspektorów sanitarnych. Przedstawiciele służb sanitarnych mają uprawnienia, mające na celu dyscyplinowanie osób, czy podmiotów gospodarczych, które swoją działalnością narażają inne osoby na zakażenie Covid-19 oraz masowe rozprzestrzenienie się koronawirusa. Kontrole mają na celu zweryfikowanie czy klienci i handlowcy pamiętają o używaniu maseczek, środków do dezynfekcji rąk, zachowaniu dystansu społecznego oraz czy na terenie obiektów znajduje się odpowiednia ilość osób i czy w tzw.. „godzinach dla seniorów”, zakupy robi tylko ta grupa społeczna.

Państwowa Inspekcja Sanitarna jest przewodnim organem w zakresie prowadzenia kontroli tego typu podmiotów. W sytuacjach, gdy rażąco zostaną naruszone przepisy dotyczące reżimu sanitarnego, przedstawiciele sanepidu mają możliwość nałożenia kary w drodze decyzji administracyjnej do 30 tysięcy złotych.

Policjanci sprawdzają każde napływające sygnały dotyczące niestosowania się do panujących obostrzeń, dlatego działania skierowane są między innymi wobec osób naruszających ograniczenia i nakazy w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Więcej na temat aktualnych obostrzeń można znaleźć na stronie www.gov.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.