Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowiccy dzielnicowi wspomagają sanepid przy kontroli przestrzegania obostrzeń

  • Dodano: 2021-01-25 08:15, aktualizacja: 2021-01-25 06:55

Dzielnicowi ze Świętochłowic wspomagają inspektorów sanitarnych w trakcie kontroli sklepów. Ich celem jest weryfikacja przestrzegania przepisów dotyczących zasłaniania ust i nosa, dezynfekcji, zachowania odległości oraz ilości osób na terenie obiektów. Wszystko po to, aby zapobiec i ograniczyć transmisję koronawirusa. Apelujemy o przestrzeganie aktualnych obostrzeń, których celem jest ochrona zdrowia i życia nas wszystkich.

Epidemia koronawirusa nadal trwa. Świętochłowiccy policjanci nieustannie realizują zadania mające na celu przeciwdziałanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. W związku z obostrzeniami oraz obowiązkowym ściśle określonym reżimem sanitarnym w placówkach handlowych, miejscowi mundurowi wspomagają w trakcie kontroli inspektorów sanitarnych. Przedstawiciele służb sanitarnych mają uprawnienia, mające na celu dyscyplinowanie osób, czy podmiotów gospodarczych, które swoją działalnością narażają inne osoby na zakażenie Covid-19 oraz masowe rozprzestrzenienie się koronawirusa. Kontrole mają na celu zweryfikowanie czy klienci i handlowcy pamiętają o używaniu maseczek, środków do dezynfekcji rąk, zachowaniu dystansu społecznego oraz czy na terenie obiektów znajduje się odpowiednia ilość osób i czy w tzw.. „godzinach dla seniorów”, zakupy robi tylko ta grupa społeczna.

Państwowa Inspekcja Sanitarna jest przewodnim organem w zakresie prowadzenia kontroli tego typu podmiotów. W sytuacjach, gdy rażąco zostaną naruszone przepisy dotyczące reżimu sanitarnego, przedstawiciele sanepidu mają możliwość nałożenia kary w drodze decyzji administracyjnej do 30 tysięcy złotych.

Policjanci sprawdzają każde napływające sygnały dotyczące niestosowania się do panujących obostrzeń, dlatego działania skierowane są między innymi wobec osób naruszających ograniczenia i nakazy w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Więcej na temat aktualnych obostrzeń można znaleźć na stronie www.gov.pl

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.