Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowiccy mundurowi doskonalili technikę strzelecką

  • Dodano: 2023-12-12 07:00, aktualizacja: 2023-12-12 07:12

Mundurowi ze Świętochłowic doskonalili technikę strzelania pod czujnym okiem instruktora. Codzienna służba wymaga od wszystkich policjantów umiejętności sprawnego posługiwania się bronią. Stróże prawa regularnie przechodzą treningi strzeleckie oraz różne inne szkolenia, by dobrze wykonywać swoje obowiązki i móc jak najskuteczniej reagować na zagrożenia.

Ćwiczenia strzeleckie w Świętochłowicach

Policjanci ze świętochłowickiej komendy regularnie uczestniczą w szkoleniach i ćwiczeniach strzeleckich, podczas których doskonalą zarówno swoją wiedzę, jak i umiejętności oraz technikę strzelania. Stróże prawa właśnie rozpoczęli kolejny cykl treningów. Szkolenie takie musi zaliczyć każdy mundurowy. W trakcie ćwiczeń realizują elementy strzelań statycznych i dynamicznych, gdyż codzienna służba wymaga od nich umiejętności sprawnego posługiwania się bronią w różnych warunkach.

Mundurowi szlifują swoje umiejętności w obchodzeniu się z bronią palną pod czujnym okiem instruktora wyszkolenia strzeleckiego. Podczas zajęć na strzelnicy terenowej trenują posługiwanie się strzelbą gładkolufową, karabinem oraz pistoletem maszynowym. Przed strzelaniem odbywa się część teoretyczna, w której trakcie instruktor omawia między innymi zasady obowiązujące na strzelnicy. Część praktyczna treningu odzwierciedlała realne sytuacje, w których mogą się znaleźć mundurowi. Policjanci podczas ćwiczeń muszą się wykazać szybkością, opanowaniem i celnością podczas oddawania strzałów z różnych rodzajów broni.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również