Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowiccy mundurowi obchodzili swoje święto

  • Dodano: 2020-07-21 06:45, aktualizacja: 2020-07-21 06:56

W miniony czwartek w Komendzie Miejskiej Policji w Świętochłowicach odbyła się uroczysta zbiórka z okazji zbliżającego się Święta Policji.

Gospodarzem uroczystości był Komendant Miejski Policji w Świętochłowicach, kom. Bogdan Kołodziej, który wręczył wyróżnionym policjantom awanse na wyższe stopnie służbowe.


W tym roku przypada 101 rocznica powstania Policji Państwowej, która została powołana ustawą Sejmu II Rzeczypospolitej z dnia 24 lipca 1919 roku. W czwartkowe popołudnie 17 lipca 2020 roku w Komendzie Miejskiej Policji w Świętochłowicach odbyła się uroczysta zbiórka związana z tegorocznymi obchodami Święta Policji.

Z uwagi na sytuację związaną z epidemią koronawirusa w tegorocznej uroczystości wzięła udział mniejsza, niż w latach ubiegłych liczba gości oraz wyróżnionych policjantów i pracowników Policji. Nasze święto zostało dostosowane do obostrzeń epidemiologicznych i miało charakter zamknięty.

37. policjantów Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach, otrzymało mianowania na wyższe stopnie policyjne w korpusach aspiranckim, podoficerskim i szeregowych.

Uroczystość, swoją obecnością uświetnił Zastępca Prezydenta Miasta Świętochłowice Pan Adam Trzebinczyk, który w imieniu Władz Miasta wręczył 10 policjantom listy gratulacyjne za ponadprzeciętne zaangażowanie i wzorowe wykonywanie swoich obowiązków służbowych.

Uroczyste obchody Święta Policji były także sposobnością do wyrażenia serdecznych podziękowań za działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta oraz współpracę i wspieranie świętochłowickiej Policji.

Wszystkim nominowanym i wyróżnionym składamy serdeczne gratulacje.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Zbychu

    Widać nowy Naczelnik kryminalnego w kilka dni już zdążył się czymś wykazać, że został awansowany:d

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.