Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowiccy policjanci pomogli łabędziowi, który utknął na pasie zieleni przy DTŚ

 • Dodano: 2020-05-07 08:15, aktualizacja: 2020-05-07 07:36

Zwierzę nie potrafiło samodzielnie opuścić drogi, co stanowiło zagrożenie dla niego i kierujących. Policjanci na chwilę zablokowali ruch w obu kierunkach DTŚ i przenieśli ptaka w bezpieczne miejsce. Dzięki trosce mundurowych, łabędź jest już bezpieczny.


Świętochłowiccy policjanci już nie raz udowodnili, że podczas codziennej służby kierują się dewizą „chronić i pomagać”. Nie odnosi się ona tylko do drugiego człowieka, ale i do zwierząt, których los także nie jest mundurowym obojętny.

Do nietypowej interwencji doszło we wtorek około 16 na Drogowej Trasie Średnicowej

Oficer dyżurny miejscowej policji otrzymał zgłoszenie od podróżujących w kierunku Katowic, że po jezdni chodzi łabędź. Na miejsce pojechali policjanci z drogówki. Na środku drogi, na pasie zieleni zauważyli wystraszonego ptaka. Zwierzę nie potrafiło samodzielnie opuścić drogi i stanowiło zagrożenie dla innych kierujących. Na miejsce przyjechał również patrol mundurowych z prewencji, którzy ruszyli na pomoc. Mundurowi na chwilę zablokowali ruch w obu kierunkach, aby wystraszony ptak mógł samodzielnie opuścić pas zieleni. Mimo podejmowanych przez stróżów prawa prób nakierowania go w stronę pobliskiego stawu, wystraszony łabędź miał problemy z poruszaniem się. Widząc to, mundurowi postanowili przenieść zwierzę w bezpieczne miejsce. Ostrożnie podeszli do łabędzia i zabrali go z drogi, a następnie przenieśli do pobliskiego stawu. Ruch na świętochłowickim odcinku DTŚ został przywrócony. Podczas interwencji nikt nie ucierpiał. Dzięki trosce mundurowych, zwierzę wróciło do swojego naturalnego środowiska, gdzie jest już bezpieczne.

Komentarze (11)    dodaj »

 • 123.

  Puchacz vel BUBO BUBO podziękuj policjantom ,za uratowanie Twojego kuzyna łabędzia (też pod ochroną).

 • Puchacz

  123 widać że Twój poziom ewolucji zatrzymał się niestety na tych trzech cyfrach i zrobiłeś się monotematyczny..żal mi Cię biedaku ale może jeszcze kiedyś dasz rade ruszyć do przodu..życzę Ci tego ..ps zmień może nick na „zakompleksiony „ chyba bardziej by Ci pasował ..to tyle bo nie chce mi się polemizować na Twoim poziomie pozdrawiam

 • Sam Thebill

  Czy łabądzie są jadliwe,bo mam smaka na łabądzia w sosie kurkowym

 • Georg

  Zawsze się znajdzie ktos komu to będzie przeszkadzało. Policja nie jest od tego ,policja nie jest od tamtego . ....Brawo policja i tyle w temacie .

 • Fan

  Ale się towarzystwo rozszczekało znaczy rozklepało łapkami:)) a za robotę się brać a nie siedzieć na necie :) ja i pewnie tysiące czekamy na kolejny pasjonujący odcinek o bohaterskich wyczynach :)tylko żeby opis był równie emocjonujący i napięcie narastające jak u Hitchocka :))pozdrawiam i życzę miłego dnia :) (pisze naprawdę bez złośliwości )

 • Maria

  Brawo. Dobrze by było jakby jeszcze miasto patrolowali, przed epidemią były widziane patrole, patrole SM , dziś nie ma nikogo a bardzo dużo mieszkańców , szczególnie młodych nie nosi maseczek, spora część na szyi lub pod nosem. Moze tak parę mandatów dla przykładu? Gdzie się pochowali?

 • Łowca

  Te maseczki chronią przed wirusem tyle co stringi przed zimą.

 • Masakra

  Ty byś pojechał dalej nie reagując "uczciwy i prawdziwy polaku"

 • Jo

  Brawo !

 • Fan

  Normalnie spektakularny sukces..czytałem ten opis z zapartym tchem..to narastające napięcie ..wartka akcja..bohaterskie wyczyny i wreszcie szczęśliwe zakończenie ..rozegrał się tam prawdziwy horror..napięcie większe niż w „Parku Jurajskim”..

 • brawo

  Jakbyś wjechał na DTŚ w takiego łabędzia autem i wyleciałbyś z trasy to miałbyś swój horror.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również