Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowiccy policjanci przechwycili ponad 80 porcji dilerskich amfetaminy

 • Dodano: 2020-05-04 08:15, aktualizacja: 2020-05-04 06:50

W ręce mundurowych wpadło dwóch mężczyzn z narkotykami.

Pierwszy, 25-latek zatrzymany został z amfetaminą w piątek. Z kolei do zatrzymania drugiego doszło w sobotę. Przy obu mężczyznach stróże prawa znaleźli woreczki foliowe z zawartością amfetaminy. Świętochłowiczanie po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków. Wkrótce o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Mogą trafić za kraty nawet na 3 lata

Pomimo wielu dodatkowych zadaniach, które codziennie realizują mundurowi w związku z epidemią koronawirusa, walka z przestępczością narkotykową nie odeszła na drugi plan. Świadczy o tym zatrzymanie w miniony piątek i sobotę kolejnych dwóch osób z narkotykami. Pierwszy zatrzymany wpadł podczas kontroli drogowej w dzielnicy Piaśniki. W godzinach nocnych mężczyzna swoim motocyklem jeździł po terenie Uroczyska. Stróże prawa dokonali kontroli drogowej.Podczas wykonywanych czynności świętochłowiczanin był bardzo nerwowy i rozglądał się na boki. Jak się później okazało powodem jego zdenerwowania, nie była kontrola drogowa, lecz posiadanie w kominiarce substancji proszkowej koloru białego. Zatrzymany mężczyzna został przewieziony do komendy.

Do zatrzymania drugiego mężczyzny doszło w sobotę. Mundurowi podczas patrolowania jednego ze świetochłowickich parków zauważyli dwóch mężczyzn siedzących na ławce. Jeden z mężczyzn spożywał alkohol w miejscu objętym zakazem, za co został ukarany mandatem karnym, natomiast jego kolega na widok funkcjonariuszy zaczął wykonywać nerwowe ruchy. Zachowanie mężczyzny wzbudziło zainteresowanie  mundurowych i już po chwili wszystko wyszło na jaw. U 24-latka w kieszeni ujawniono folię aluminiową z zawartością substancji proszkowej koloru białego. Przeprowadzone badanie wykazało, że w obu przypadkach zabezpieczona substancja to amfetamina. Obaj zatrzymani świętochłowiczanie spędzili noc w policyjnym areszcie. 25-latek oraz 24-latek usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków. Grozi im do 3 lat więzienia.

Ponad 80 porcji dilerskich tego narkotyku, dzięki czujności funkcjonariuszy świętochłowickiej komendy nie trafi już na ulicę miasta.

Komentarze (5)    dodaj »

 • Mlody

  Nie zaden kunta ino slawny Radzio ha

 • Kierowca tira..sprawnego

  Może trochę nie w temacie ale panie rzeczniku komendy, czy kto to tam czyta, mam pytanie: Czy w naszym mieście jest choć 1 słownie jeden policjant z uprawnieniami do kontroli ciężarówek? ?????? Odpowiem se sam.Nie bo gdyby tak było to dzisiaj w godz południowych, za dziesięć dwunasta w ciągu 5 minut przejechały od strony ruda na rondzie zgoda dwie ciężarówki. Renault Premium z naderwanym zderzakiem przednim a co za tym idzie lampa przednia pokazywała niebo.Drugi daf co ze zdewastowaną listwa tylna na światła brak postojówek w tym lewy klosz. Brak.A załoga na rondzie czeka aż trafi się osobowka. Chyba?! To tylko pięć minut. I tak dniowki za dniowka. .... wstyd

 • Mlody

  No a moze pewien pan z Findera to byl on tak potrafi ale zawsze szybko wychodz po dwoch miesiacach

 • Pajda

  Czyżby kunta?

 • Kaszlak

  ćpuny do wora

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również