Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowiccy policjanci uzupełniają środki ochrony sanitarnej

 • Dodano: 2020-03-24 07:30, aktualizacja: 2020-03-24 07:38

Świętochłowiccy policjanci całą dobę dbają o bezpieczeństwo mieszkańców miasta.

Mundurowi wspierają służby sanitarne, realizując szczególne zadania nałożone na nich w związku z trwającą epidemią COVID-19. Pomimo nowych zadań, stróże prawa cały czas wykonują swoje dotychczasowe obowiązki. W trosce o bezpieczeństwo osób zarówno podejrzanych o zakażenie wirusem, jak i mundurowych mających z nimi kontakt policjanci wyposażeni są w odpowiednie środki ochrony sanitarnej oraz indywidualnej, które na bieżąco uzupełniają.

Świętochłowiccy stróże prawa, w czasie stanu zagrożenia epidemicznego, każdego dnia współdziałają z innymi służbami w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców. Jednym z wielu zadań, jakie wykonują w trakcie codziennej służby, jest kontrola osób objętych kwarantanną oraz sprawdzenie, czy są respektowane nowe przepisy przez te osoby. Kontakt z nimi realizowany jest oczywiście w sposób bezpieczny. Jednak należy pamiętać, że na wyposażeniu każdego patrolu, znajdują się niezbędne środki ochrony sanitarnej, dedykowane do zadań związanych z koronawirusem, by w razie konieczności je użyć.

Pomimo nowych zadań, jakie realizują policjanci, każdego dnia wykonują swoje dotychczasowe obowiązki służbowe. Interweniują na wezwania, patrolują ulice miasta, zatrzymują sprawców przestępstw i wykroczeń. Wykonywanie codziennych zadań często wymaga od policjantów bezpośredniego kontaktu z obywatelami. Zagrożenie wywołane koronawirusem kładzie nacisk na szczególne środki ostrożności, a co za tym idzie – dodatkowe środki ochrony dla policjantów. W trosce o bezpieczeństwo osób zarówno podejrzanych o zakażenie wirusem, jak i mundurowych mających z nimi kontakt policjanci wyposażeni są w odpowiednie środki ochrony osobistej.

W piątek świętochłowiccy mundurowi uzupełnili niezbędne zasoby o m.in. rękawiczki nitrylowe, maski filtracyjne, kombinezony, okulary ochronne oraz płyny dezynfekujące, które w trakcie pełnionej służby stosują w szczególności, zmniejszając tym samym ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. W tej trudnej dla wszystkich sytuacji policjanci skupiają się na bezpieczeństwie zarówno własnym, jak i osób postronnych. To już kolejna partia niezbędnych w codziennej służbie środków zapewniających im bezpieczeństwo.

Dbajmy o nasze wzajemne bezpieczeństwo. Apelujemy o stosowanie się do zaleceń służb, rozsądek oraz wzajemne wsparcie. Bądźmy odpowiedzialni i nie narażajmy siebie i innych na ryzyko.

Komentarze (5)    dodaj »

 • Krzysiek

  Jeździ się wieczorem bo wtedy wszyscy są w domach lub mieszkaniach po drugie wieczorem jest cisza więc słychać co jest muwione z radiowozu myśla że lepiej wysłuchać i się zastosować niż narzekać i marudzić

 • Odpowiedź

  Myślę, że po godzinie 16 również wszyscy powinni być w domu przy obecnej sytuacji i słyszeć co jest "mÓwione". Nikt tu nie marudzi i narzeka, każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie. Swoją drogą skoro działa to wieczorem to proponuję taki przekaz o 4/5 rano. Wszyscy w domu, cisza :)

 • gość

  do pracy wyjechałem przed 6, wróciłem po 18...... jak codzień.

 • Prośba :)

  Z całym szacunkiem dla służb mundurowych ale puszczanie ogłoszeń i sygnałów przez megafon i koguta o godzinie 21.30 i po, to przegięcie. Proszę uszanować, nie wszyscy w Świętochłowicach prowadzą rozrywkowy tryb życia. Tymbardziej mija się to z celem kiedy wszystkie ulice SĄ PUSTE. Jedyne co wprowadza takie działanie to zamieszanie, panikę i co drugą osobę w oknie. Proszę prowadzić takie działania w południe, kiedy faktycznie jest kogo informować o pozostaniu w domu.

 • Poirytowany

  Dołączam się do prośby. Sam wczoraj aż podskoczylem jak na Korfantego o godz. 20.30 po przejściu na druga stronę ulicy rozległy sie koguty oraz charczacy głos przez megafon. A na ulicy żywej duszy oprócz mnie idącego do pracy. Za chwilę co drugi balkon był zapełniony.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również